Üzeyir YİĞİT

Üzeyir YİĞİT

Köşeli Yazılar yzryigit@denizlidesiyaset.com

Denizli'ye Yazık Ediyorsunuz!!!

18 Aralık 2020 - 12:43

Artık fanteziye başladık. Pandemi de bahane oldu sahadan uzak duracak zaten yaralı bir parmağa bakmayan yüzünüz, tamamen meclis genel kurullarına kilitlendi kaldı.  Üstüne üstlük arkadaş; gaflarınızla, zellelerinizle, hatalarınızla... Denizli’nin yakasını bırakın! 

Denizli’nin Horozları bile vaktinde öter. Rahmetli Özay Gönlüm der ki; 

“Tellidir yavrum anam tellidir tellidir amman

Denizli'nin horozları bellidir

Ötüver de gül ibiğim bir yol ötüver

Geniş olan gam zamanı değildir” 

Ben bu sayfadan yerele yönelik şeyler yazmamaya gayret ediyorum ama Denizli adına siyaset yapanlara bir şeyleri anımsatmak onları zora sokacak şeyler demenin vakti gelmiş geçiyor.  Bu çıkışımı kabalık olarak düşünmeyin netice ilahi öğreti bize; “Sizden iyiliği emreden, kötülükten sakındıran...” bir zümreden bahsetiyor. Neticede sizin gaflarınız, Baba Dağı aştı!

Basiretsizlik mi, patavatsızlık mı...?!  Bilemedim. 

Sen kalk, bütün şovunu, her nemde; AK Parti ye vura vura yapan CHP’nin bağırtkan laf ebesi Engin Altay’ın diline laf ver. Ki hemde yenilir, yutulur cinsten de değil... (Allah sana, kuru lokma ile bir kaç zaman geçinmeyi nasip etsin!) 

Sana ne arkadaş, adam kopartmış fireni gidiyor. Cümleye iyi anlatım ifadesi için kullandığı deyimden (kuru ekmek) adama politik malzeme veriyorsun! Bu mu kalite!? Adama beklemediği açıdan pas veriyor, golü atıncada! AK Parti’nin sosyal politikasına vurgu, ha vurgu hemde... Anadolu tabiri ile sıvama yapacak cinsten...

Şahin Tin; En basit ifade ile ‘patavatsızlık’ yaptın. Denizli’nin kalitesini yerlere sermenize müsade etmemek için bunu yazıyorum. Hele bu patavatsız çıkışa dönmem bile ama içimde acı kalıyor! Denizli bunu bu seviyeyi hak etmiyor. Seçmenle ilişkin sorunlu, kibirden sanıyordum. Mecliste ki ilişkinden anladım ki; az, patavatsız bir hal varmış. O sebeple seçmen arkadaşlara da, bu vekil kardeşimizin kabahatine bakmayın tavırları karekter ile doğrudan bağlantılı imiş diyip sizin toplum nazarınızda ki yükünüzü de alayım üzerinizden. 

Derdimiz Denizli’nin iyi temsili. Ne Sayın Tin nede diğerleri bu temsili cömertçe harcayamaz harcarsa kalemimiz burada. 

Gölge etmeyin Denizli sizden başka ihsan beklemez..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum