İsmail GEMİ

İsmail GEMİ

AYPARS yazarigemi@denizlidesiyaset.com

AİLE

31 Ekim 2020 - 18:28

İnsanoğlunun gittiği her toplulukta kendiliğinden oluşan bir ailesi vardır aslında ..

İnsan doğar doğar doğmaz ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelir arkasından büyümeye başladıkça farklı farklı topluluklarda aile olmaya başlar evinde okulunda mahallesinde işinde siyasetinde her yerde ama her yerde aile olmak zorundadır aslında.

Aile çok önemlidir annen baban kardeşin eşin çocuğun dostların iş arkadaşların … Bazen aynı şeylere inanırsın bazen de inanmazsın önemli olan saygıyla dinleyebilmek saygıyla yaşayabilmektir aslında. Mutluluğun formülü buralardan geçer efendimiz S.A.V bunun dünyadaki en güzel örneğidir aslında. Birçok insan geçmişe dönüp okuması gerekir nasıl yaşadığını işinde evinde tüm herkese karşı nasıl hareket ettiğini.

Eş kavramı çok önemli olmalıdır kadın içinde erkek içinde yanlı olup sadece kadın yada sadece erkek yüzü ile bakmamak lazım. Çok ama çok iyi çocuk yetiştirmek lazım ahlaklı bilinçli iyi bir insan yetiştirmek çok önemlidir. Kul hakkı yemeyen insanlar yetiştirebilsek keşke bu toplumda ne güzel olur değil mi?

Anneye babaya bir ömür boyu saygıda kusur etmeyen toplumlar yetiştirsek ne güzel olur değil mi? Bir çok orta yaşlı insan bir üst neslini unutur duruma gelmiş biliyor musunuz? halbuki aynı duruma kendileri de düşecek. Hayatta hiç bir zaman ne oldum dememek lazım ne olacağım düsturu ile yaklaşmak lazım her şeye…

Bizler çocuklarımıza örnek olmamız lazım eski unutulan akşam yemeklerini sabah kahvaltılarını çay gezmelerini piknikleri unutmamak lazım hatta unutmamaktan ziyade sık sık bunları yapmalıyız. Pandemi süreciyle artık insanoğlu yalnızlaşmaya başladı ve de tüm hayata dair ihtiyaçlarının hepsini internet üzerinden halletmektedir. Bazen de dünya nüfusunun azaltılmak insanları yalnızlaştırmak düşüncesine inanamamaktan da kaçınamıyorum. Baksanıza insanoğluna zamanla eşcinsellik artmakta birçok birey annesini babasını ziyareti bıraktı dedeler artık internet ortamından torununu sevmeye başladı çok ilginç değil mi sizce de?

Bu konu çok önemli aslında biliyor musunuz bunu irdelemek lazım güzelce. Hayatta her şey normal gelmemeli ar namus bu sıfatları unutmamak lazım ataya olan saygı sevgi unutmamak lazım evlada olan kıymet ahlak bilgi bunları unutmamak lazım. Günümüz dünyasında mecbur kaldığımız büyük sorunu aşmamız gerekir bu sorun insanoğlunun yalnızlaşmasıdır. Girdiğimiz her toplulukta aile kelimesini benimsemeye çalışmalıyız konuşulacak çok konu var ama burada noktalamak istiyorum...

‘’ESKİ HATIRALARIMIZ YENİ UMUTLARIMIZ OLMALIDIR’’

               (MUHSİN YAZICIOĞLU)

İsmail Gemi

Ziraat Yüksek Mühendisi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum