Mustafa KARAPINAR

Mustafa KARAPINAR

ARKA PLAN
yazarmustafa@denizlidesiyaset.com

Erhan Derici, siyasetçi bir babanın oğlu

21 Ağustos 2021 - 13:05 - Güncelleme: 21 Ağustos 2021 - 13:38

Muharrem İnce’nin liderliğinde Türk siyaset sahnesindeki yerini alan Memleket Partisi’nde bu günlerde hareketli saatler yaşanıyor.
Yılmaz İçen’in il başkanlığında Denizli yolculuğuna çıkan Memleket Partisi, il kongresi öncesinde sert açıklamalar eşliğinde İçen’in görevinden istifa etmesiyle Denizli gündeminde geniş yer buldu. Ardından basın toplantısı düzenlenen İl Sekreteri Efe Serdar Gökdağ, basın toplantısında “örgütler dimdik ayakta yoluna devam ediyor” mesajı verildi.
***
Süreç bu şekilde devam ederken bir yandan ilçe kongreleri tamamladı. Bir yandan da herkesin kafasında il kongresinde kimin il başkan adayı olacağı konuşulmaya başlandı. Yılmaz İçen’in istifa haberinin ardından, ilçe başkanları kendisine güvenmiş olacak ki, sosyal medyalarda Erhan Derici ismi dillendirilmeye başlandı. Pazar günü yapılacak il kongresi öncesi öncesinde küçük br araştırma içine girdim. Denizli siyasetinde bir dönem adından sıkça söz ettiren Demokratik Sol Parti (DSP)’nin rüzgar gibi estiği dönemlerde önemli sorumluluklar alan Halil Derici’nin oğlu olan Memleket Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Erhan Derici, www.denizlidesiyaset.com haber sitemize çok özel açıklamalarda bulundu. Kendisi ile yaptığım sohbete “Siyasetle büyüdüğünü” ifade ederek sözlerine başlayan Derici samimi açıklamalarda bulundu. Derici ile sohbetimden satır başlarını sizlerle paylaşıyorum.  


“BABAMDAN UZAK ZAMANLAR GEÇİRDİM”
“Siyasetçi babanın oğlu oğluyum. Küçükken siyaset nedeniyle babamdan çok uzak zamanlar geçirdiğim için 40 yaşına kadar siyasete girmedim. 

“MUHARREM İNCE’NİN FİKİRLERİ HOŞUMA GİDİYORDU”
Çocukluk ve gençliğim siyasetin içinde geçince 40 yaşına kadar siyasete sıcak bakamadım. Siyasete girmememdeki bir başka neden de kendime uygun siyasi bir platform bulamam etken oldu. Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin yeni oluşumu hoşuma gidiyordu. Yılmaz İçen, Memleket Hareketine davet etti. Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin duruşu ve fikirlerini benimsediğim için partide görev ve sorumluluk almayı kabul ettim. Bir kız bir oğlan 2 evlat sahibiyim. Bu zamana kadar iş hayatımdaki en büyük destekçim babam Halil Derici oldu. Bana çok şeyler kattı. Denizli’ye hizmet etme zamanı geldi.

“BAŞUCU KİTABIM BABAM OLACAK”
Siyasetteki en büyük destekçim, başucu kitabım babam olacak. Memleket Partisi’ndeki süreç hızlı gelişti. Gelecek ne gösterir bilinmez ama benim evlatlarım da beni çoğu zaman göremeyecek. Ancak siyaseti herhangi bir hedef gözetmeksizin sadece çocuklarım ve çocuklarımız için yapacağım.Belediye başkanı, milletvekili, bakan olayım gibi bir hedefim yok. Yarın çocuklar büyüdüklerinde “Baba bizim için, gelecek nesiller için ne yaptın?” diye sorduklarında onlara verebilecek bir cevabım olsun. Bu zaman kadar aldığım bütün görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Bu hayatta öğrendiği şeylerden biri kaderin gösterdiği hedefe gidiyorsun…
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum