CHP'de bir şeyler oluyor.
Mustafa KARAPINAR

Mustafa KARAPINAR

ARKA PLAN

CHP'de bir şeyler oluyor.

17 Şubat 2020 - 11:27 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 - 23:07

CHP’de önümüzdeki dönemde 30 Mart seçimlerinde 3 olan belediye sayısını 31 Mart seçimlerinde 5’e çıkaran; çeyrek asırlık merkez belediye özlemine son veren kadrolar yok. 


CHP Denizli’de il ve ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından dikkat çeken detaylar yaşandı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aralık ve Ocak ayında ilçe, son olarak dün gerçekleştirilen il kongresi sonrasında seçimleri tamamladı. 
31 Mart öncesi Denizli’de 3 belediyeye sahip CHP’de, 31 Mart seçimleri sonrasında bu sayı 5’e yükseldi. Dikkat çeken detay ise bu başarıda büyük payları olan il ve ilçe başkanının kongrelerde yeniden göreve gelememesi oldu.


CHP 20 YIL SONRA MERKEZDE KAZANDI
Denizli Belediyesi’nde 1989-1999 yıllarında 10 yıl boyunca Belediye Başkanlığı görevi yürüten Ali Marım döneminin ardından CHP Denizli’de 20 yıl boyunca merkezde bir daha belediye alamadı.
31 Mart seçimlerinde ise AK Partili aday karşısında yarışan CHP’li Şeniz Doğan, merkez ilçede yer alan Merkezefendi Belediyesi’ne başkan seçildi. CHP Denizli’de başarı gösterdi ve 3 olan belediye sayısını 31 Mart seçimlerinde 5’e yükseltti.


VARLIKER’İN ARDINDAN AKBABA’DA SEÇİLEMEDİ
31 Mart seçimlerinde 5 belediye kazanılmasında büyük rol oynayan ve adaylarla birlikte gece gündüz demeden çalışan isimler il ve ilçe kongrelerinde yeniden göreve gelemedi. CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, ilçe kongresinde yarışa girdiği Ali Osman Horzum’a 36 oy farkla yenildi. 
Yine başarı da katkısı olan İl Başkanı Mahir Akbaba ise son olarak dün gerçekleştirilen il kongresinde yarıştığı geçmiş dönem il başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na 4 oy farkla koltuğu devretti.

KAZANDIRANLAR ARTIK YOK!
CHP’de başarılara katkı sağlayan bu isimlerin delegelerin oyu ile görevlerden alınması ve seçimi kaybetmesi ise dikkat çeken detay oldu.
CHP’de yeni dönem İl’de B. Nuri Çavuşoğlu, Pamukkale’de Arda Arpacı, Merkezefendi İlçede de Ali Osman Horzum ile yol alacak. 
Siyasette hak diye bir şeyin olmadığını son seçimlerde bir kez daha görmüş olmuş. Arda Arpacı’nın gençliği, Ali Osman Horzum’un çalışkanlığı, Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun da cesareti ve hırçınlığı bakalım CHP’ye yeni dönemde ne kazandıracak? 
Sağlıcakla... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar