ONLAR STK'DAN FAZLASI (3)
Mustafa KARAPINAR

Mustafa KARAPINAR

ARKA PLAN

ONLAR STK'DAN FAZLASI (3)

12 Eylül 2020 - 15:50 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 16:33

ONLAR STK’DAN FAZLASI (3)

 

Sizlere en son yazımda, başta Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu olmak üzere, Denizli iş dünyasını temsil eden isimlerin üstün gayretleriyle, koronavirüs pandemisinin açtığı yaraların kangren olmadan nasıl sarıldığını ve ekonominin çarklarının durmadığını anlatmaya başlamıştım.

Ve ikinci yazımın sonunda "Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili'nin de bugünlerdeki payını, katkısını göz ardı etmemeli, hakkını yememeli" demiştim.

Evet… Gelelim Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ile ekibinin yaptığı çalışmalara.

Her zaman dediğimiz gibi “Ortada bir başarı varsa, bu başarı ekip ile gelen başarıdır.” Bu başarının altında ekibin verimli ve özverili çalışmalarının sırrı yatmaktadır. Pandemi sürecinin başladığı günden bu yana Denizli Ticaret Borsası üreticinin yanında olarak onların önünü açan ve rahatlatan önemli adımlar attı.

Bunların başında tüm üyelere maske ile beraber bilgilendirme broşürlerinin dağıtılması geldi. İlk dönemlerde insanların nasıl hareket edeceğini tam olarak idrak edemediği, televizyon kanallarında ilgili ilgisiz herkesin konuştuğu bir süreçte atılan bu adım öyle zannediyorum ki, herkese rahat bir nefes almıştır.

Hemen ardından tüm üyelere koronavirüs hakkında uyarı ve moral mektubu gönderildi. Bu mektup kimilerine göre sıradan bir şey gibi algılanabilir. Ancak, içerik ve muhteviyatının son derece önemli olduğu ve sürecin en az hasarla atlatılacağına olan inancın dile getirildiği mektup az da olsa karamsar dünyalara biraz olsun ışık olmuştur.

Bunların yanında bence en önemlisi diyebileceğimiz adım ise şu oldu. Üyelerden gelen talep, görüş ve öneriler Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği araçlığı ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına iletildi ve konuların takipçisi olundu. Tıpkı Denizli Ticaret Odası ve Denizli İhracatçılar Birliği gibi üyelerin bu sürece dair istek ve beklentilerinin yanıt bulunması sağlandı.

Pandemi sürecinde hayatımıza giren en önemli sanal aktörlerden biri de video konferas sistemi oldu. Artık toplantılar ve etkinliklerin video konferans sistemi ile yapıldığı bir dönemde DTB, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Bakanlarla yapılan video konferanslarda üyelerden gelen ve tespit edilen hususlar dile getirilerek çözüm önerilerimizi sunuldu. Nefes kredisi kapsamında üyelere 2.5 milyon lira kaynak ayrıldı.  İhtiyacı olan sağlık kuruluşlarına maske ve dezenfektan alındı. Salgının kurban dönemine denk gelmesi nedeniyle borsaya ait olan kurban pazarında tüm koronavirüs önlemleri alındı. Kurbanlık satıcılarına, pazara gelen vatandaşlara maske dağıtıldı.Sık sık bilgilendirmelerde yapıldı ve sorunsuz bir kurban dönemi geçirilmesi için önemli adımlar atıldı.

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili bu önemli hizmetleri elbette tek başına yapmadı. Başta da belirttiğim gibi ekibi ve üyelerinin de desteği ile gerçekleştirdi.

Yazımızın son kısmında borsa yönetimine teşekkürlerimizi iletiyor; yazı dizimizin son ayağı olan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin Covid 19 sürecinde iş dünyası için hayata geçirdiği projelerle son vereceğimizi dile getiriyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar