Efsaneler ölmez şekil değiştirir
Mustafa KARAPINAR

Mustafa KARAPINAR

ARKA PLAN

Efsaneler ölmez şekil değiştirir

23 Haziran 2020 - 16:00 - Güncelleme: 23 Haziran 2020 - 16:40

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, göreve başlamasının ardından ilk kez basın mensupları ile buluştu. Sıcak ve samimi tavırları ile dikkat çeken Vali Atik, “Efsane olma” derdinde olmadığını ifade ederek görevde kaldığı süre içindeki yönetimi anlayışı hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Atik’in en dikkat çeken cümlesi,” Vali oldum diye Allah’ın sevgili kulu falan değilim” oldu.

Basın toplantısında sizler için derlediğim satırlar.

MİLLETİMİZİN FERDİYİM

Ben Allah’ın kuluyum. Annemin babamın çocuğuyum. Çocuklarımın babasıyım. Milletimizin ferdiyim. Efsane olmak bir niyetim yok. Sadece ben ben gibi davranıyorum. Ben ailemde nasıl yetiştim ise o şekilde davranıyorum. Ekstra bir davranış içerisine girmiyorum. Üniversitede aile içinde nasılsam o şekildeyim. Model olarak birine benzeme iddiam da yok. Ben her şeyden önce insanım. İnsan gibi davranıyorum.

VALİ OLDUM DİYE ALLAH’IN SEVDİĞİ KULU FALAN DEĞİLİM

Bir gün bu makamlardan ayrılacağımı biliyorum. Aldığımız nefesi ile içimizde belli süre tutabiliyoruz. Ben vali oldum diye Allah’ın sevgili kulu falan değilim. Öyle bir anlayışım ve iddiam da yok. Amacımız yüce milletimize en güzel hizmeti vermek hak ettiği şekilde muamele görmelerini sağlamaktır. Tek amacımız budur. Annem babam Trabzon’dadır. Annem babam sokağa çıktığında nasıl muamele görmelerini istiyorsam devlet dairelerine gittikleri zaman o şekilde davranılmalarını ve karşılanmalarını isterim. Valilik size bir şey katmıyor.

AYAĞIM UĞURLUDUR

Denizli’yi yavaş yavaş tanıyacağım. Sanayicilerin ulaşım ile ilgili sorunları olduğunu biliyorum. Aydın Denizli oto yolu ihalesi 3 Temmuz’da yapılacak. Ayağım uğurludur. İnşallah iptal olmaz.  Sorunların çözümü noktasında bana ne düşüyorsa kentte orkestra şefi gibi elimden geleni yapacağım. Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız. Bu kentin taleplerine bakacağız.

EFSANE OLAYIM DERDİNDE DEĞİLİM

Sosyal medyayı bilgilendirme amacıyla iyi kullanıyorum. Kişisel reklam yapalım, efsane olalım derdinde değilim. Başarılı ya da başarırız olacağımızı zaman gösterecek. Çok iddialı değilim. Belki çok daha iyi olacak. Nasıl görüyorsanız öyleyim. Kafamın arkasında ikinci bir düşünce yok.

İNSANLAR ARASINDA AYRIM YOK

İnsanları ne sosyal yaşantısı, ne inancı, ne mezhebi, ne meşrebi, ne ırkından, ne siyasi görüşünden ne de başka bir şeyden dolayı eleştirmem. Bunu yapmak insanlık dışıdır. Herkesin özgürlük alanı ve kırmızı çizgileri vardır. İnsanların bunlara yaklaşma düşüncesi beni rahatsız eder. Kamunun işleyişi anlamında çalışmalar ve denetimler elbette olacak. Devlet yönetimi mekanizmasının başında ben varım. Onu yönetmek de benim işim. Eğer devletin çarklarında bir bozukluk varsa sorumluluk bana aittir. Bu anlayıştayım.

“DENİZLİ’YE İLK KEZ GELDİM”

Denizli Türkiye’de görmüş olduğum en temiz ve en güzel şehirlerden biridir. Siirt’ten geldik. Türkiye’de hemen hemen her yeri gördük. Daha önce Denizli’ye hiç gelmemiştik. Çok güzel ve temiz bir şehirde yaşıyorsunuz. İnsanlar çok saygılı. Kurallara riayet ediyor. Belediye başkan vekilliği yapmam demek belediyenin işleyişine karışacağım anlamına gelmiyor. Tavsiyelerde bulunuruz. Seçilmiş insanların görev alanları farklıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar