HÜSN-Ü NİYET
İsmail GEMİ

İsmail GEMİ

AYPARS

HÜSN-Ü NİYET

05 Ağustos 2020 - 11:31

Arkadaşlar Cümleten Selamün Aleyküm

Geçmiş bayramlarınız mübarek olsun İnşaallah. “Allah CC bayramları bize unutturmasın kurbanları bize unutturmasın …” Böyle bir dua ettim.Çünkü, bayramlar günden güne yok oluyor, unutuluyor, kayboluyor. Sebebi eş kadın erkek çocuk arkadaş kimi hedef almak istersen o…  Açıklamalar ise de çok net : )

Tatile gitmek istiyorum, herkes gidiyor, yıl boyunca çok yoruldum tek dinlenmek istediğim zaman bu beni hiç anlamıyorsun , tiksiniyorum, dokunamıyorum niye anlamıyorsun ,hava çok sıcak bayılacağım çocuk da çok fena oldu el öpmek istemiyorum : ) : ) : ) : )

İşte böyle cümleler insanoğlu modernleştiğini zamana ayak uydurduğunu zannediyor ama yanılıyor. Gün gelecek evladı ondan ne gördüyse aynısını ona yapacak çok bekleyecek 1 bayram beraber vakit geçirmek isteyecek ama her şey nafile neyse bu konu üzerine hayattan insanoğlundan çok dertliyim aslında ama konumuz hüsn-ü niyet..

Şu an çoğu insanda olmayan bir şey : )

Artık böyle olan böyle yaşayan, böyle davranan hayatımızda çok az insan var amca dayı teyze hala eş anne baba bunlar dahil artık yok. Kapılmışız bi dünya gösterişine merakına her şeyi bahane edip bu gösterişe ayak uyduruyoruz .Hüsn-ü niyet artık aramak mümkün değil arasak ta bulamıyoruz..

Hüsn-ü niyet çocukken ana babaya evlenince eşe olması gerekir. Hüsn-ü niyetli olmazsak çocuklarımızda böyle olacaktır üzüm misali hiç kendinizi kandırmayın ben iyi niyetliyim demeyin karşınızda bir ayna var o aynada sadece sizi taklit ediyor çocuğunuz.

Hayatımda böyle yapmacık böyle ikiyüzlü böyle sonradan görme böyle kendi kendini kandıran böyle başkalarının azına bakan böyle adaletsiz insanlarda o kadar çok yoruldum ki inanamazsınız. En sonunda da artık boşvermeye karar aldım. Sizde öyle yapın yoksa en çok zarar gören siz oluyorsunuz. Çünkü seni yol arkadaşın bile anlayamaz.. En yakının bile olsa böylelerinde hüsn-ü niyet bulmak çok zor .

Hayatında dünya meşgalesi ile ya da o bunu yapıyor onunda var diye yada başkalarının akıllarıyla kendi kişiliğinizi kendi iyi niyetliliğinizi değiştirmeyin. Herkes karşısındakini aptal sanmasın ne kadar iyi niyetli davranırsan o kadar karşılığını alacaksın kendini hattinden fazla zeki sanmamak lazım. İyi niyetli davrandıkça insan kazanacaksın sevenin çoğalacak mutlu olacaksın. Daha ötesi var mı? Sen mutlu olacaksın, annen, baban, çocuğun, arkadaşın, evladı dostu olduğun için değil harbi harbi sen iyi niyetli olduğun için saygınlığını gösterecek seni sevecekler sana aşık olacaklar. Dünya pazarlığında olmadan sana saygı gösterecekler. Bu çok önemli bir nokta aslında anlayabilene…

İyi düşünmek, iyi hareket etmek lazım, iyi insan her seferinde kazanan insan olur kazanmamış gibi görünse de ticarette ailede dostlukta arkadaşlıkta ibadette her şeyde iyi olmak lazım ne kadar beceremesek de karınca misali olsun...

Benim kalbim temiz demeyin hiç bir zaman sizin kalbinizin temiz olup olmadığını bırakın ananız babanız değil sizi sevenler değil başkaları karar versin..

Hayatta hep iyi niyetli olmaya çalışırım insanoğlu ile çok uğraşmamaya çalışırım hep şükretmeye çalışırım hep mutlu olmaya çalışırım böyle insan biriktirirsiniz böyle seveniz çok olur unutmayın ….

Firavun’a karşı çıkmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir..

Ziraat Yüksek Mühendisi

İsmail GEMİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar