Tavas'ta EBA noktaları kuruldu

Tavas Belediyesi uzaktan eğitim sürecinde internet sorunu yaşayan öğrenciler için ücretsiz internete girebilecekleri EBA destek noktalarını öğrencilerin kullanımına sundu.

Tavas'ta EBA noktaları kuruldu
06 Ekim 2020 - 15:25 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 17:10
EBA destek noktaları öğrencilere geniş bant internet erişimi sunuyor. İnternet erişimi bulunmayan ve çekim gücü zayıf olan mahallelerdeki öğrenciler faydalanabiliyor. EBA sistemi Kovid19 salgını nedeniyle eğitimlerine uzaktan eğitim modeli ile evlerinde devam etmek durumunda kalan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığınca geliştirilmişti. Öğretmenlerin canlı olarak ders anlattığı Eba sistemine erişim internet üzerinden sağlanabiliyor. Tavas Belediyesi’nin internete ulaşma sorunu yaşayan öğrenciler için oluşturduğu noktada, Cep telefonlarından veya bilgisayarlarından internete bağlanan öğrenciler TC Kimlik Numaraları ile abone olduktan sonra telefonlarına gelen şifle ile Tavas Belediyesinin internet hizmetinden ücretsiz faydalanabilecek.

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık “İnternet erişimi bulunmayan ve çekim gücü zayıf olan mahallelerimizde öğrencilerimizin uzaktan eğitim alamadıklarını, telefondan bağlanmalarında da kota sorunu yaşadıklarını bizlere iletmelerinin üzerine ekiplerimiz hemen harekete geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliği yaparak ihtiyaç ve talepleri belirledik. Bu kapsamda hızlı bir şekilde Kayaca Mahallemizdeki öğrencilerimiz için EBA destek noktasını faaliyete soktuk. Burada bağlantısını yaptığımız ücretsiz ve sınırsız internet ile öğrencilerimiz uzaktan eğitimlerini rahatlıkla alabilecekler. İhtiyaç olan mahallerimizde de kurulumların devam edeceğini belirten Hüseyin İnamlık öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için belediye olarak daima destek olduklarını özellikle pandemi sürecinde uzaktan eğitime öğrencilerimizin sorunsuz katılımını sağlayacaklarını iletti" İhtiyaç olan mahallerimizde de kurulumların devam edeceğini belirten Hüseyin İnamlık, öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için belediye olarak daima destek olduklarını, özellikle pandemi sürecinde uzaktan eğitime öğrencilerimizin sorunsuz katılımını sağlayacaklarını iletti. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum