Siyasette sular ısınıyor

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Grup Başkanvekili ve Denizli milletvekili Cahit Özkan’ın sözleri üzerine harekete geçen İYİ Parti Denizli teşkilatları, Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Siyasette sular ısınıyor
01 Eylül 2021 - 17:51
AK Partili Cahit Özkan’ın katıldığı bir programda ‘İYİ Parti FETÖ’nün kurdurttuğu partidir’ sözlerini sarf ettiği gerekçesi ile harekete geçen İyi Partililer, Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.  Özkan’a tepki gösteren İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, bugün tüm teşkilatları ile birlikte Özkan hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ ve ‘iftira’ suçlarından suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.

SERT SÖZLER KULLANDI
“FETÖ ile bizi ilişkilendirmeye çalışan Cahit Özkan'ı bugün tüm teşkilatlarımız ile birlikte saygıdeğer Türk yargısına şikayet ettik” diyerek konuşan Akışık, “Mesnetsiz iddialarının ardından ortalıkta gözükmeyen ve milletvekili postunun altında dilediği her şeyi söyleyebileceğini düşünen Cahit Özkan'ın yalanlarının her daim karşısında olduğumuzu belirtmek istedik. İftira il, yalanlarla ve karşılığı olmayan iddialarla İYİ Parti'nin yükselen oy potansiyelini aşağıya çekmek isteyen bu zatı muhtereme tekrar tekrar iletmek istiyorum. İktidara geldiğimiz günün akşamında bu ülkeden hiç bir yere ayrılamayacaksınız. Düne kadar kol kola olduğunuz aynı maklubeye kaşık salladığınız terör örgütü üyeleriyle birlikte aynı sandalyede yargılanacak, en ağır cezaları alacaksınız” dedi.

“ADALET HERKESE LAZIM”
İddialarını ispatlamasını isteyen Akışık, “Kişi kendinden bilir işi. Bize itham ettiğiniz, bize söylediğiniz her ne varsa ispat etmekle mükellefsiniz. Edemediğiniz takdirde yalan olduğu ortaya çıkacak, tarihin tozlu sayfalarında hepiniz yalancı ve sahtekar olarak anılanacaksınız. Adaletin her daim herkese lazım olduğunu avukat olarak en iyi bilmeniz gereken sizler, iftira ve yalan siyasetinden ne zaman vazgeçeceksiniz bilmiyoruz ama bugünden itibaren hiç bir şeyin aynı olmadığını size her daim göstereceğiz” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı