Oylar 'red kararı' yönünde kullanıldı

06 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında Cumhur İttifakından tepki geldi. Merkezefendi Belediyesi’nce meclis gündeminde yazılı olan borçlanmaya yönelik maddesinde deprem yardımı, konteyner kent kurulumu ve benzeri bir ifadesinin geçmediğini belirten Ak Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Av. Fatih Durmaz  “Bizler AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak depremzedelere yardım için alınacak her kararın muhakkak destekçisi olduk ve olacağız.” dedi.

Oylar 'red kararı' yönünde kullanıldı
08 Mart 2023 - 14:55

Ak Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Av. Fatih Durmaz, “Bazı ulusal ve yerel basın organlarında Merkezefendi Belediyesinin 06 Mart 2023 tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında depremzedeler için konteyner kent kurulması ve deprem yardımlarına yönelik borçlanma maddesine Cumhur ittifakı üyelerinin karşı çıktığına yönelik haberler ve bir kısım açıklamalar yapılmıştır. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak daha önce tarihte emsali görülmemiş bir felaket yaşadık. Yaşanan bu felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, sağ kalan yaralı ve tüm depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Deprem anından itibaren tüm ülke olarak tek yürek halinde deprem bölgesine yardım yapabilmek için canla başla mücadele verdik. Başta AFAD olmak üzere hükümetimizin tüm kurum ve kuruluşları deprem bölgesinde fedakârca hizmet ettiler ve etmeye devam ediyorlar. Yaşanan felaket karşısında tüm siyasi çekişmeler bir kenara bırakılarak herkes tüm imkanları ile depremzedelere yardımcı olmaya çalıştı. Denizli’den de başta Büyükşehir ve Pamukkale Belediyemiz olmak üzere tüm belediyelerimiz adeta seferberlik yarışına girdi. Bu süreçte Merkezefendi Belediyesi de dahil olmak üzere partisine bakılmaksızın ülkemizin tüm belediyelerinden, meslek odalarından ve sivil toplum örgütlerinden deprem bölgesine yardım yapıldı ve hepsine çok teşekkür ediyoruz. Son yapılan meclis toplantısına ise; bizzat Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan tarafından hazırlanan meclis gündeminde yazılı olan borçlanmaya yönelik maddesinde deprem yardımı, konteyner kent kurulumu ve benzeri bir ifade geçmemektedir.  Kullanılan ifade aynen “Belediyemizin cari ve yatırım harcamalarında kullanılmak üzere 40 milyon TL’lik borçlanma yetkisi verilmesi” dir.

Bu ve gündemin diğer hiçbir maddesinde de deprem veya depremzede ibaresi geçmemektedir. Böyle önemli bir mesele ile ilgili yazılı bir gündem yapılmaması da ayrı bir basiretsizliktir. Cumhur ittifakı olarak, meclis grubunda borçlanma maddesinin bu şekilde genel geçer ifadeler taşımaması gerektiği, eğer yatırım harcaması yapılacak ise yatırımların tek tek sayılması, cari giderler ifadesinin soyut bir ibare olduğu ve borçlanılacak tutarın hangi amaç ile kullanılacaksa kararın o yönde net ibareler ile alınması gerektiği belirtilmiş ve bu talep kabul edilmeyince de red oyu kullanılmıştır. Olayın iç yüzü bu olmasına rağmen sanki depremzedelere yapılacak yardımlar cumhur ittifakı oyları ile engellenmeye çalışıldı şeklinde ifade kullanmak en hafif tabiri ile ayıptır. Depremzedeler üzerinden siyaset yapmak ise çok büyük bir siyasi ahlaksızlıktır. Yaşanan büyük felaketten sonra maalesef ki yalan haber, çarpıtma ve manipülasyon ile de mücadele etmek zoruna kaldık. Görülüyor ki yalan haber ve çarpıtma bazılarının tek bildiği siyaset yolu olmuş. Bu kişilere de gerekli cevabı milletimiz 14 Mayıs günü sandıkta verecektir.


Bizler AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak depremzedelere yardım için alınacak her kararın muhakkak destekçisi olduk ve olacağız. Deprem Bölgesinin yaralarının sarılması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yolumuza aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.” ifadaelerini kullandı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaraları sevgiyle sarıyor
Yaraları sevgiyle sarıyor
İhtiyaç sahipleri bu Ramazanda da unutulmadı
İhtiyaç sahipleri bu Ramazanda da unutulmadı