"Miraç, birçok mesaj ve mucizelerle doludur"

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, bütün İslam aleminin ve Denizlili hemşehrilerinin Kandilini kutladı.

"Miraç, birçok mesaj ve mucizelerle doludur"
10 Mart 2021 - 11:46
Miraç Kandilinin manevi yükselişin bir sembolü olduğunu söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, “İslam tarihinin en anlamlı gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.)  Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kutladığımız Miraç, birçok mesaj ve mucizelerle doludur. Bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır. Bugün bizlere düşen ise miracın ruhu ve hikmeti üzerinde yeniden düşünmektir. Bizler Miraç Kandilinin feyzinden ve faziletinden nasiplenmek için Yüce Allah'a bol bol dua etmeliyiz. İslam alemi için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu olan bu gecenin dünya için huzur, barış ve kurtuluşa vesile olması dileğiyle tüm Müslüman aleminin ve hemşehrilerimin Miraç Kandili'ni kutluyorum.
Miraç Kandilinin, dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınından kurtulmamıza vesile olmasını yüce yaradandan niyaz ediyorum” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum