Mini fuarda kitaplarla buluştular

Denizli Çözüm Koleji, anaokulundan liseye tüm öğrencilerine kitap sevgisi aşılamak, kitap okumaya teşvik etmek, aradıkları kitaplara kolayca ulaşmalarını sağlamak amacıyla mini kitap fuarı düzenledi. 30 yayınevine ait yüzlerce kitabın sergilendiği fuara öğrenciler büyük ilgi gösterdi. 

Mini fuarda kitaplarla buluştular
01 Aralık 2021 - 05:58 - Güncelleme: 01 Aralık 2021 - 14:25
Denizli Çözüm Koleji, geleneksel hale gelen mini kitap fuarı etkinliğine bir yenisini ekledi.  Her yıl olduğu gibi bu yılda fuara öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde öğrencilerin ihtiyaç duyacağı kaynak kitaplardan farklı içeriklerde 30 yayınevine ait yüzlerce kitap, görücüye çıktı. Öğrenciler birçok eseri hem yakından inceleme hem de kitaplar hakkında bilgi alma şansı yakaladı. Kitap sevgisini aşılamak, okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen mini fuarda, korona virüs tedbirleri de sıkı şekilde uygulandı. Birçok kitabı inceleme şansı yakalayan ve bilgi edinen öğrenciler, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Aradığımız kaynakların birçoğuna ulaşma şansı yakaladık” diyerek okul yönetimine mini fuar için teşekkür etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZ FAZLASIYLA MEMNUN OLDU”

Çocuklarda kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda başladığını ifade eden Çözüm Koleji Kurucu Müdürü İsmail Kıyak, “ Korona virüs tedbirlerine uyarak kurum bünyesinde gerçekleştirdiğimiz mini kitap fuarına öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Her yaştan öğrenciye uygun kitaplar olması da ayrı bir güzel oldu. Öğrencilerimizde fazlasıyla memnun oldu. Kitap okuma alışkanlığı küçük yaşlarda başlıyor. Bizlerde çocukları buna teşvik etmeye çalışıyoruz. Mini kitap fuarını öğrencilerimiz çok sevdi, bizde onlar kadar memnun kaldık. Ayrıca kitaplara olan ilgi yüzümüzü güldürdü. Belli dönemlerde yine bu tür etkinlikler yaparak öğrencilerimize katkı sağlamak istiyoruz. Denizli Çözüm Koleji olarak hem sosyal hem de kültürel anlamda gelişimin, çocuklar açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple de her türlü desteği de kendilerine sunmaya çalışıyoruz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı