İl başkanı olmayan CHP'de açıklama ilçe başkanına düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli mitingi öncesinde yaşanan hareketliliğe CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı da dahil oldu. Arpacı, “Mobing yapılıyor, takipçisi olacağız” dedi.

İl başkanı olmayan CHP'de açıklama ilçe başkanına düştü
27 Ocak 2023 - 19:14

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun milletvekili aday adaylığı süreci için istifa etmesinin ardından 1 ay geçti. İl Başkanlığı koltuğuna henüz atama yapılmayan partide söz CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı’ya düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi ile ilgili eleştirisel açıklama Başkan Arpacı’dan geldi.

Gün içerisinde yaşanan polemikler siyasi tansiyonu yükseltirken Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli ziyareti ve açılışlarla ilgili kentimizde seferberlik (!) ilan edildi” vurgusu yapan Arpacı, “Gayet doğal ancak ya doğal olmayan? Kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve üniversiteler ile odalar güç kullanımı yarışına girdi. Belediye, kamu araçları anons araçlarına döndürüldü, zamanlı-zamansız anonslar yapıldı” dedi.

“MOBİNG UYGULANIYOR”

Eleştirisini “mobing” vurgusu üzerinden sürdüren Arpacı, “Listelerin hazırlandığı, imza föylerinin oluşturulduğu, görüntü paylaşımının yapılmasının istendiği, çalışan personelin ailesi ile katılımı istendiği, toplu taşıma araçlarının ücretsiz yapıldığı, Cuma namazında merkezi sistem vaazlarla çağrı yapıldığı, cumartesi tatil olmasına rağmen kamu kurum ve kuruluşları, üniversite ve belediye personeline katılım çağrısı yapıldığı şeklinde yüzlerce bilgi ve duyum İlçe Başkanlığımıza ulaştı. Doğal Değil! KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) ihlal edildi, defalarca yurttaşlarımız sesli mesajlar ile arandı. GSM operatörlerinin kişiye özel telefonları vermesine ve abonelerinin rahatsız edilmesine tanık olduk. Cezası; 25 bin Türk Lirası’ndan 1 milyon Türk Lirası’na kadar aykırı harekette bulunanlara verilir. Mitinge katılmayanlar fişlenecek, ardından cezalandırılacak mı? Sonuna tek takipçisi olacağız. Devlet memurlarının, “herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunması” kanunen yasaktır. Verilen talimatlarla bu yasağı çiğneyin demiş olunmuyor mu? Kamu çalışanları ciddi mobing altında! Herkesin, her kesimin sorumlu davranması gerekiyor. Söz milletin! Katılmama kararında olanlara saygı duyulmalı… Bu iktidar gidecek. 20 yılın sonunda Hak-Hukuk-Adalet’e erişeceğiz. Denizli halkı bu mobingi de atlatacak, sandıklarda gereken dersi verecektir" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESKİ DENİZLİ VALİLERİ İYİ PARTİ'DE ŞANSLARINI ZORLAYACAK!
ESKİ DENİZLİ VALİLERİ İYİ PARTİ’DE ŞANSLARINI ZORLAYACAK!
O'nları not aldı, hesabını soracak
O’nları not aldı, hesabını soracak