Horzum tüzüğü adres gösterdi

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi Belediyesi Meclisi’nde yaşanan encümen seçiminin tartışmaları sonrası açıklamalarda bulundu. Horzum, “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman parti Tüzüğümüze aykırı hareket edenler için gereğini yapmış ve yapacaktır” dedi.

Horzum tüzüğü adres gösterdi
05 Nisan 2022 - 15:56 - Güncelleme: 05 Nisan 2022 - 16:13

Merkezefendi Belediyesi Nisan Ayı ilk oturumu encümen seçimi ile başladı. CHP’li meclis üyelerinin kendi partisinin adayına oy vermeyerek encümen üyeliğini cumhur ittifakına kaptırmasının ardından tartışmalar yaşandı.

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sert ve net bir tavrı olduğu görülen Horzum, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“01.04.2022 tarihli Merkezefendi Belediyesi Meclisinde yapılan Encümen Oylaması sonuçları, bizleri, Partimize gönül vermiş yol arkadaşlarımızı ve halkımızı ziyadesiyle üzmüştür.

Olayın başından itibaren sürecin takipçisiyiz. Parti Grubumuzda olup da adayımıza oy vermeyenler hakkında araştırma çalışmaları, görüşmeler, incelemeler,  devam etmektedir. Çıkan sonuç ve gelişmelerden Kamuoyu bilgilendirilecektir.

Bir asırlık tecrübeye sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi her zaman, Parti Tüzüğümüze aykırı hareket edenler için gereğini yapmış ve yapacaktır. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı