"Halkın iktidarının kurulmasına 2 ay kaldı"

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasının ardından bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Halkın iktidarının kurulmasına 2 ay kaldı” dedi.

"Halkın iktidarının kurulmasına 2 ay kaldı"
10 Mart 2023 - 19:12
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kararı almasının ardından seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Tek Adamın imzasıyla, tek kararla 14 Mayıs’ta seçime gidiyoruz. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. 14 Mayıs’ta sandıkta tek adam rejimine son verip, halkın iktidarını kuracağız. 14 Mayıs’taki seçim, referandum niteliğinde de bir seçim olacak. Türkiye bir karar verecek, tek adam rejimi mi demokrasi mi, liyakat mi sadakat mi, hukuk mu keyfilik mi? Buna da karar vereceğiz. Biz yeni bir sistem inşa edeceğiz” dedi.

Tek adam sisteminin, devlette liyakat sistemini yok ettiğini ve ülkeyi yönetemez duruma geldiklerini iddia eden Horzum, “Cumhurbaşkanı adayımız ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde Devletimizi liyakat temelinde yeniden yapılandıracağız. Siyasi ahlakı getireceğiz, tek adam rejimine son vereceğiz. Demokratik hukuk devletini tesis edeceğiz. Yoksulluğu yeneceğiz, adaleti tesis edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“İktidara hazırız”
Bugün ülkenin kaderinin tek adamın iki dudağı arasında oyduğunu belirten Horzum, “Öyle ucube bir sistemle yönetiliyoruz ki normalde Cumhurbaşkanının böyle bir yetkisi olmamalı. Başkanlık sistemlerinde başkanın meclisi fesih yetkisi, seçimleri erkene alma yetkisi olamaz. 

Millet İttifakı olarak tüm mutabakatlarımız, hükümet sistemimiz, programımız, ilkelerimiz ve Cumhurbaşkanımız, kadrolarımız hazır. Önemli olan gücü bir kişiye vermek değil, güçlü kadrolar ve güçlü kurumlar tesis etmek. Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki, saraydaki bakanlılara paralel kurulmuş tüm politika kurulları ve ofisleri de lağvedeceğiz, kaldıracağız. Liyakati tesis edeceğiz. Seçim kararı ülkemize hayırlı olsun. 14 Mayıs’ta sayın Erdoğan’ı milletimizle birlikte uğurlayacağız. Bu tek adam rejimine yeter diyeceğiz, demokrasiyi hep birlikte tesis edeceğiz. Halkın iktidarının kurulmasına 2 ay kaldı” diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trafo fareleri ava giderken avlandı
Trafo fareleri ava giderken avlandı
Denizli MHP, depremzedelerle gönül sofrasında buluştu
Denizli MHP, depremzedelerle gönül sofrasında buluştu