Günün önemini şiirle anlattı

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak günün anlamını anlatan 'Bandırma Vapuru' isimli şiiri okudu.

Günün önemini şiirle anlattı
19 Mayıs 2021 - 08:06 - Güncelleme: 19 Mayıs 2021 - 08:12
İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Güne özel 'Bandırma Vapuru' şiirini de okuyan Akışık, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıkışının 102'inci yıl dönümünde tüm Denizli halkının, milletimizin ve Atatürk gençliğinin bayramı kutlu olsun" dedi.

Akışık, "Pandemi koşulları nedeniyle eskisi gibi geçmeyen milli bayramlarımızın anlam ve önemini gençlere aşılamak amacıyla her şeyi yapıyoruz. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da göndere çekilen İstiklal Bayrağı, Amasya'dan, Erzurum'dan, Sivas'tan geçerek yurdun dört bir yanında dalgalandı. Yeniden diriliş ruhu ile ortaya çıkan ve tek yol zafer parolasıyla yakılan istiklal meşalesinin ateşini tüm dünyaya ilan edildi. Anadolu insanı tek yürek olmuş, Kurtuluş Savaşı'nın destansı mücadelesiyle Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. 102 yıl önce verilen bu mücadelede gösterilen gayretler, bu mücadeleler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün genç nesillerin yaşayacakları Türkiye'yi inşa etmek içindi. En büyük zenginliğimiz, umudumuz, geleceğimiz olan gençler o gün olduğu gibi bugünde Türkiye'nin adını duyuracak, o zaman gösterdiğimiz azmi tekrar tekrar gösterecek ve Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet müdafa ve muhafaza edecektir. Geleceğimiz olan gençlerimizin bayramını kutluyor, vatan için mücadele eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve kahramanlarımızı rahmetle anıyorum" diye konuştu.

İYİ Parti Denizi İl Başkanı Raziye Akışık'ın okuduğu Bandırma Vapuru adlı şiiri de günün anlam ve önemini özetledi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum