Gıdada hileye izin verilmiyor

Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 77 mahallede faaliyet gösteren fırın ve bakkallarda gerçekleştirdiği ekmek gramaj denetimi sonucunda 6 tane işletmeye işlem uyguladı.

Gıdada hileye izin verilmiyor
22 Eylül 2020 - 10:42
Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırın ve bakkallarda ekmek gramajlarını kontrol etti. Vatandaşların daha sağlıklı ve standartlara uygun ekmek tüketmesi amacıyla ekmek ve bakkallara yaptıkları denetimi sıklaştırdı. Bu kapsamda 77 mahalleye yapılan denetim sonucunda 6 tane işletmeye ceza-i işlem uygulanırken, kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan eksiklikleri gidermeleri konusunda da  uyarılarda bulunuldu. 
Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ekmek üretimi yapan fırınlarda ve bakkallarda gramaj denetimi yaptılar. Vatandaşlarımızın ekmek alırken gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmeleri ve ekmek almalarını sağlamak amacıyla zabıtamız denetimlerini sürekli olarak gerçekleştirecektir" şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum