Reklamı Geç

Denizli'de kısıtlamalar sona erdi

Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “yeni kontrollü normalleşme” dönemi ile ilgili alınan kararları açıkladı. Denizli'de ise kısıtlamalar sona erdi.

Denizli'de kısıtlamalar sona erdi
01 Mart 2021 - 20:31 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 22:26
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, 3,5 saat sürdü. “yeni kontrolü normalleşme” dönemi başladı ve düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki risk durumuna göre kararlar alındı.

İŞTE YENİ ALINAN KARARLAR:

-Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

-Akşam 21 sabah 05 arasında sokağa çıkma kısıtlaması sürecek. Okullar tüm okul öncesi eğitim kurumları ilkokullarda 8. 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Düşük ve orta riskli ülkelerde eğitim, öğretime başlanacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde sadece liselerde yüz yüze sınavlarda yapılacak.

-Restoran, kafetarya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında sabah 7:00 ile akşam 19:00 arasında faaliyetlerini yüzde 50 sınırlama ile sürdürecektir.

-Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek. İhtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapılabilecektir. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubu vatandaşlarla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli illerde arttırılacaktır.

Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşlar genel kurulları düşük, orta, yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabileceklerdir."

DENİZLİ ORTA RİSKLİ GRUP İÇERİSİNDE!

Türkiye, dört gruba ayrıldı. Denizli sarı renkte yer aldı. Açıklanan yeni kararlar ile birlikte orta risk grubunda yer alan Denizli’de de kısıtlamalar kaldırıldı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum