Denizli Çözüm Koleji, veliler ve çocuklar arasında kitap bağı kuruyor

Denizli Çözüm Koleji, ilkokul öğrenci velilerini,  ‘Anne ve Babalar da okuyor’ etkinliğinde buluşturdu. Çocukların gelişimlerine yönelik önemli birçok püf noktasının aktarıldığı etkinlikte,  velilerin kitap okuma alışkanlığıyla çocuklarına önemli bir rol model oluşturduğu vurgulandı.

Denizli Çözüm Koleji, veliler ve çocuklar arasında kitap bağı kuruyor
07 Aralık 2021 - 12:04
Denizli Çözüm Koleji, öğrencilerini yanı sıra velilere yönelik etkinliklerine de bir yenisini daha ekledi. Okul-Aile işbirliği çerçevesinde ‘Anne ve Babalarda okuyor’ projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında her ay ilkokul velileri, okuma etkinliğinde buluşuyor. Hem uzman isimlerden çocuk gelişimine yönelik önemli bilgiler alan veliler hem de kitap okuma alışkanlığıyla, çocuklarıyla kitap odağında önemli bir bağ kurması sağlanıyor. Okulun 3D Sinema Salonunda kitap okuma etkinliğinde buluşan velilerle bir araya gelen Çözüm Koleji Kurucu Ortağı İsmail Kıyak,  çocuklara olumlu davranışlar kazandırmak, mutlu  çocuklar, mutlu bireyler yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.

“BU YAŞLAR GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYOR”

 Velileri buluşturan bu tarz etkinliklerin önemine değine Kıyak, “1. ve 2. sınıf öğrenim hayatımızın en önemli yılları. Şimdi okumaya başladılar, sayıları öğrenmeye başladılar. İkinci sınıfta üzerine koyarak biraz daha ileri seviyeye çıkmaya başladılar. Çok uzun bir hayat var önlerinde! Hayatlarına yön verecek en önemli zaman dilimindeler. Çalışma alışkanlıklarının şekillendiği bir evredeler. Hayata bakışları, insanları sevmesi, doğayı sevmesi, hayatı sevmesi… Hepsinin temelini biz bu yaşlarda veriyoruz. Olay sadece okumayı öğrenmek, yazmayı öğrenmek değil. Şimdi hayatı anlamaya çalıştıkları bir evredeler. Ailenin davranışları,  öğretmenlerin çocuklarımıza davranışı, arkadaşların bir birine davranışı bunların hepsi bir bütün. Ailenin, öğretmenlerin ve öğrencilerimizin bir araya gelmesi daha iyi sonuç almak için gerçekten önemli. 1. ve 2. Sınıflarımızda en önemli konulardan birisi de öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandırmak. Kendini ifade edebilen, düzgün cümleler kuran öğrenciler yetiştirmemiz gerekli. Çocuklarımıza bu alışkanlığı kazandırmak için böyle seminerleri sık sık yapacağız” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
İşçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı
Arkadaşının yerine sınava girmeye çalışınca yakalandı