"Değerleri milli kuşaklara aktarmanın başrolleridir"

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Ziya Gökalp, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

"Değerleri milli kuşaklara aktarmanın başrolleridir"
23 Kasım 2021 - 23:54
Başkan Gökalp, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük fedakârlık ve özveriyle, geleceğimizin teminatı olan gözbebeklerimiz yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren milli ve manevi değerlerimizi doğru insan ve vatandaş olmayı, vatan ve millet sevgisini öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gece gündüz demeden, ülkemizin her köşesinde çok zor şartlarda ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli evrensel değerlerle birlikte vatan millet aşkını maneviyatımızı yavrularımıza aşılamak için azim ve kararlılıkla görev yapan bütün öğretmenlerimizin ve eğitim idarecilerimizi en kalbi duygularla selamlıyorum.

 Bir ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki huzur ve sosyal barışın sağlanmasında, insanın sosyalleşmesi ve toplumsal hayata hazırlanmasında, milli kültür ve değerlerin genç kuşaklara aktarılmasında öğretmenlerimiz hep başroldedir.

 Eğitimin amacı, bireyin kendini gerçekleştirmesi, kendine ve topluma yararlı hale gelmesi, ortaya çıkan sorunlara çözüm bulma, problem çözme yeteneğinin kazandırılmasında rehberlik yapan öğretmenlerdir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler!...Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. ” demek suretiyle, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak öğretmenlerin ne denli bir öneme haiz olduğuna işaret etmiştir. Yine, Aziz büyüklerimiz “ İlim Çinde de olsa gidip alınız.” Öğüdünden tutun da “ bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” sözüne kadar öğrenmenin, öğretmenin zamanlar üstü dönemine hayranlık uyandıran bir şekilde temas etmişlerdir.
Bugün okullarda yokluğu, her evde ise varlığı en uygun şekilde hissedilen; aydınlığı kendinden, sesi, yüzü, yürüyüşü, duruşu, ufku ders olan; öğrencilerinin dertleri dert, umutları umudu, sevinçleri sevinci olan, ülkemizin kalkınmasında en önemli rolü üstlenen öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir.
Öğretmenler yol gösteren ve hedefe varılacak yolu işaret eden, çetin şartları zorlayan özveriyle, heyecanla, azimle öğrencilerinin yanında yürüyen şahsiyet mimarlarıdır. Öğretmenliğin sorumluluğu ağır, yükü cevahir emaneti de kutsaldır.

Sorunsuz öğretmen sorunsuz eğitim ve öğretim demektir. Öğretmenlerimiz huzurluysa çocuklar da huzurlu olacaktır. Geleceğimizden tasarruf edemeyeceğimize göre hiçbir hakkı öğretmenlerimize çok göremeyiz, onlardan esirgeyemeyiz. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli saygın bir meslektir.
 Öğretmenlerimizin sorunların biliyoruz onların özlük haklarının iyileştirilmesi maddi ve manevi beklentilerinin temini amacıyla elimizden gelen her çabayı en üst seviyede göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere şehit ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmetler diliyor, emekliye ayrılmış olsalar bile hayat öğretmenliğine devam eden büyüklerimiz ile ve hala görevde olan öğretmenlerimize aileleri ile birlikte mutlu huzurlu sağlıklı günler diliyorum”.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum