CHP Denizli İl Kadın Kollarından 8 Mart Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları 81 ilde, 973 ilçede eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Dünyanın bütün kadınlarıyla birlikte dayanışma içinde eşitsizliğe meydan okuduklarını belirten CHP İl Kadın Kolları, “Her kadın emekçidir” vurgusu yaptı.

CHP Denizli İl Kadın Kollarından 8 Mart Açıklaması
08 Mart 2023 - 15:39

CHP Kadın Kolları Denizli Başkanlığı 81 ilde eş zamanlı gerçekleşen basın açıklaması yaptı. Bu sene 8 Mart’ta içimizde hem bir burukluk hem de büyük bir umut olduğunu ifade ederek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay, “Bu sene 8 Mart’ta içimizde hem bir burukluk hem de büyük bir umut var. Üzgünüz çünkü “Sesimi duyan var mı?” diye seslenirken enkaz altında yaşamını kaybeden canların yüreğimizde acısı var. Üzerinden bir ay geçen bu deprem hiç kuşkusuz ki herkesi, ama en çok da kadınları, çocukları, engellileri ve yaşlıları etkiledi. Derin bir acı yaşayan kadınlar, yüreğine taş basıp yemek yapmak, ailedeki çocuğa, yaşlıya, engelliye bakmak, çadıra su taşımak, çamaşır yıkamak gibi işleri de üstlendi. Evsiz kalan yüz binlerce yurttaşımız sırtlarına bütün bu zorlukları yüklenerek farklı illere göç etti. Çocuklar en temel ihtiyaçları olan eğitimden mahrum kaldı.” diyerek deprem bölgesindeki kadınlara vurgu yaptı.

“DEPREM BÖLGESİNDE KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ KURDUK”
Cumhuriyet Halk Partisi, afet bölgelerindeki depremzede kadın ve çocuklar için Kadın Danışma Merkezleri kurdu. Dayanışma Merkezleri 8 Mart itibariyle depremden etkilenen halka kapılarını açtığını belirten Başkan Kocabay, “Yaşam Hak Kadın Danışma Merkezlerimizde kadın kolları üyelerimiz görev alacak. Burada psikolojik destekten hukuki danışmanlığa, kadınlara özel ihtiyaç malzemelerinin temininden sağlık hizmetlerine her türlü desteğin verilmesini sağlayacağız. Kadın Danışma Merkezlerimizde kadına yönelik şiddete ve çocuk istismarına karşı da bilinçlendirme çalışması yürüteceğiz. Genel Merkezimiz bünyesinde 7/24 hizmet sunan 444 82 85 hattımızı arayan kadınlara tek tek çözüm üreteceğiz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun!” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trafo fareleri ava giderken avlandı
Trafo fareleri ava giderken avlandı
Denizli MHP, depremzedelerle gönül sofrasında buluştu
Denizli MHP, depremzedelerle gönül sofrasında buluştu