"Beraberliğimizi en güzel şekilde ortaya koymuştur"

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla basın mesajı yayımladı.

"Beraberliğimizi en güzel şekilde ortaya koymuştur"
12 Mart 2021 - 12:13
Başkan İnamlık mesajında; “Türk Milletimizin bağımsızlığına ve değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nda vatan topraklarımız işgal altındayken Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız Milletimizin azmini, kararlılığını, cesaretini, milli birlik ve beraberliğimizi en güzel şekilde ortaya koymuştur. Bizler de Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşımız ile ortaya koyduğu milli ve manevi tüm değerlere sahip çıkarak geleceğe aktarmaya devam edeceğiz.

Milli mücadele ruhunu, Türk Milletimizin vatan sevgisini ve bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel şekilde ortaya koyan İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum