Başkan Uz'dan iş insanlarına ziyaret

Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Almanya’nın Karlsruhe kentinde Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Uz toplantıda, Almanya ve Türkiye arasında yapılacak yatırımlar üzerine görüşmelerde bulunurken, Denizlispor hakkında da bilgi verdi.

Başkan Uz'dan iş insanlarına ziyaret
23 Kasım 2021 - 16:22
Karlsruhe MÜSİAD’ın davetlisi olarak Almanya’da bulanan Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, iş insanlarıyla bir araya geldi. Dünyada son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler, MÜSİAD’ın Avrupa’daki çalışmaları ve iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi konularının ele alındığı toplantıda konuşan Mehmet Uz, “Almanya ile olan ticari ilişkilerin daha da artırılması gerektiği kanaatindeyim. Büyük bir nüfus potansiyeline sahip olduğumuz Almanya’ya kaliteli ürünlerimizi pazarlamalı ve artık marka olmalıyız. Türkiye tedarik sıkıntısı yaşayan Avrupa’ya birçok alanda mal satabilecek konuma geldi” dedi. Kulüp çalışmaları ile ilgili bilgiler de veren başkan Uz, Altaş Denizlispor’un geçen sezon Süper Lig’den düştüğünü ve yeniden bir yapılanma içerisine girdiğini ifade ederek, “Sezonun başlamasıyla birlikte kolları sıvayarak görevi devraldık. Kısa sürede önemli işlere imza attık. Bir yandan mali ve idari yönden çalışmalar yaparken bir yandan da sportif başarı için büyük fedakârlıklarda bulunduk. Sezona iyi başlamamamıza rağmen haftalar geçtikçe eksiklerimizi de tamamlayarak alt sıralardan uzaklaşmaya başladık. İnşallah sezon sonunda hedefimize ulaşacağız” dedi. Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin Denizlispor’a olan ilgi ve desteklerinin kendilerine güç verdiğini ifade eden Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, “Karlsruhe MÜSİAD iş insanları tarafından aldığım davet beni çok mutlu etti. Başta Karlsruhe MÜSİAD Başkanı iş insanı Kamil Manzak olmak üzere değerli yönetim kurulu üyelerine, Avrupa MÜSİAD Başkanlığı görevinde de bulunan Burhan Sağlam, iş insanları Erdem Arın, Ayhan Bülbül, Arif Hazırbulan, Muhterem Özbil, İlhan Körbulak, Polat Uzun, Mustafa Muhçu, Yunus Yazıcı ve Seyfullah Yazıcı’ya nazik davetleri, misafirperverlikleri ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim” dedi.

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyetlerini sürdüren MÜSİAD Karlsruhe üyesi iş insanları da, Almanya ve Türkiye arasındaki iş hacminin genişleyeceğini, fırsatların kaçırılmaması gerektiğini ifade ettiler.
Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, ziyaretin anısına Karlsruhe MÜSİAD Başkanı Kamil Manzak’a üzerinde ismi yazılı 20 numaralı Denizlispor forması hediye ederken, MÜSİAD Şube Başkanı Manzak da Mehmet Uz’a katılımından dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum