"Az rastlanır kahramanlık örneğidir"

MHP Denizli İl Başkan Yardımcılarından Fatih Gölcük 15 Temmuz Şehitleri anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımladı.

"Az rastlanır kahramanlık örneğidir"
14 Temmuz 2021 - 23:49
Gölcük yayınladığı mesajında, “Devletimizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin birlik ve beraberliğini parçalamaya yönelik 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından eşine az rastlanır bir kahramanlık örneğiyle bertaraf edilişinin beşinci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz.

15 Temmuz, aynı zamanda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bir kez daha tescillendiği, bundan böyle hiçbir gücün, milletin iradesini rehin veya teslim alamayacağının, hukuk dışı yol ve yöntemlerle iktidar değişikliği yapılamayacağının dosta ve düşmana öğretildiği gündür.

Denizli’de Kurtuluş Savaşı için milli ruhu aşılayan Müftü Ahmet Hulusi efendinin ahaliye karşı Bayramyerinde toplayarak yaptığı konuşma ve birlik ruhunu aşılaması, mücadele ruhunu vermesi ve düşmana karşı direnişi harekete geçirmesi unutmadığımız olaylardandır. Yıllar sonra 15 Temmuz darbe girişiminde de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve vatanını seven diğer asker polis memur ve vatandaşların birlikte hareketi ile düşmanın hain hareketine taviz verilmemiştir.

15 Temmuz'da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Bu ihanet girişimi karşısında 15 Temmuz gecesinden itibaren darbeye karşı durup 27 gece sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe Denizlili hemşerilerime gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum