Adıyaman, Sarıgül'ü bağrına bastı

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, aslen Adıyaman’lı olan TDP Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan ve beraberindeki parti yöneticileriyle birlikte il girişinde çok büyük bir konvoy tarafından karşılandı ve adeta gövde gösterisi yaptı.

Adıyaman, Sarıgül'ü bağrına bastı
19 Şubat 2021 - 22:00

Bahri FIRAT (Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti)

Partisinin teşkilatlanma turları kapsamında Adıyaman'a gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cuma namazını Ulu Cami’de kıldıktan sonra Cemevi’ni ziyaret etti. Hastane caddesinde bulunan İl Teşkilatının açılışına katılan Sarıgül, binlerce kişinin katıldığı açılışta kurbanlarla karşılanan Sarıgül, dualarla açılış yaptı.

Palmiye Düğün Salonu’nda partililerle buluşan Sarıgül tezahüratlarla karşılandı. Kurucu İl Başkanı Mustafa Fırat, Adıyaman’da çok hızlı bir şekilde teşkilatlandıklarını, parti kuruluşundan itibaren ise resmen çalışmalara başlayacaklarını söyledi. “Biz yıllardır Adıyaman siyasetinde var olduk. SOSYAL DEMOKRAT ÇİZGİMİZ İLE halkımıza hizmet etmenin yollarını aradık" diyen Fırat, "Mustafa Sarıgül, Türk siyasetinde önemli bir aktördür. Duruşu, kararlılığı ile bizlere önemli bir yol göstericidir. Ben de Adıyaman kurucu il başkanı olarak görevlendirilmiş bulunuyorum. Bütün ilçelerde teşkilatlarımızı kuruyoruz” diye konuştu.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, herkesi barıştırmaya, uzlaştırmaya geldiklerini belirterek, "Bizim işimiz sevgiyledir. Adıyaman’da gördüğüm bu muhteşem karşılama ve sıcak ilgiden dolayı başta il başkanımız Mustafa Fırat’a, Kadın Kolları Başkanımız Canan Ceylan hanıma ve bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Türkiye’de iktidar olmak üzere yola çıktık. Adıyaman’dan da milletvekilleri göndereceğinize eminim" dedi.  Salon toplantısından sonra yerel tv kanalı Mercan'a programa katılan Sarıgül, daha sonra 6 radyonun ortak yayınıyla düzenlenen radyo programına konuk oldu. Sarıgül, muhtarlar dernekleri, sivil toplum kuruluşları ve esnafı ziyaretten sonra Adıyaman’dan ayrıldı.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum