YKS öncesi CHP’den uyarı geldi

YKS öncesi CHP’den uyarı geldi

Hafta sonu yapılacak YKS sınavı öncesinde uyarılarda bulunan CHP Denizli İl Eğitim Sekreteri Melike Coşkun, “Uygun fiziksel koşulları yaratmalısınız. Aksi takdirde hastalıkla mücadelede ülke çapında önemli yaralar alırız” dedi.

25 Haziran 2020 - 12:15

CHP Denizli İl Eğitim Sekreteri Melike Coşkun, YKS’ye girecek öğrencilerin ve ailelerinin sağlıkları açısından  önemli tavsiyelerde bulundu. “Öğrenci ve ailelerini korumakta mükellefiz” diyen Coşkun, “Hafta sonu milyonlarca gencin kaderini belirleyecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapılacak. İki hafta önce yapılan Milli Savunma Üniversitesi’ne giriş sınavında da geçen hafta yapılan Liselere Giriş Sınavı’nda da görüldü ki tüm dünyada yaşanan pandemi sürecine yönelik hiçbir tedbir alınmadı. Ne sınava giren öğrenciler ne de aileleri için güvenli sosyal mesafe kurallarına uygun şartlar sağlanamadı.

Bu haftasonu da yapılacak olan sınavda aynı görüntüler yaşansın istemiyoruz. Pandemi koşullarında her türlü itiraza rağmen bu sınavları yapıyorsanız önlemleri almak ve milyonlarca genci ve ailesini korumakla mükellefsiniz. Yeni vaka sayılarının binli rakamların altına düşmediği bugünlerde hastalığın yayılmasını önlemek sadece bireylerin değil devletin de sorumluluğundadır. Sadece sınav günleri sokağa çıkma kısıtlaması getirmek yeterli bir önlem değildir. Öğrencilerin sınav salonlarına alınmaları ve sınavdan çıktıkları esnada; ailelerin okulların çevresinde bekledikleri alanlarda sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmasını  mutlaka sağlamalısınız. Uygun fiziksel koşulları yaratmalısınız. Aksi takdirde hastalıkla mücadelede ülke çapında önemli yaralar alırız.

Hayatlarının belki de en önemli sınavına girecek olduklarından kaygı düzeyleri zaten yüksek olan gençlerimize bir de hastalık korkusu yaşatmamalısınız.

Tüm bu olumsuz koşullar altında haftasonu sınava girecek tüm gençlerimize başarılar diliyoum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akışık tarihe geçti
Akışık tarihe geçti
Birtürk, Denizli raporunu Bahçeli'ye verdi
Birtürk, Denizli raporunu Bahçeli'ye verdi