Denizli siyasetine bu bina yön verecek
Mustafa KARAPINAR

Mustafa KARAPINAR

ARKA PLAN

Denizli siyasetine bu bina yön verecek

20 Şubat 2019 - 20:11

31 Mart mahalli idareler seçimleri için belediye meclis üyesi adayı olarak gösterilen listelerde ilginç detaylar göze takıldı.

Yıllardır Denizli siyasetinde etkin olan tecrübeli isimlerin yanının yeni ve genç isimlere de yer verildiği görülen belediye meclis üyeleri adayı listesinde benim için en dikkat çeken hususlardan birini bu yazımda sizinde paylaşacağım.

Nihat Yeniyol’un Milliyetçi Hareket Partisi’nden Merkezefendi Belediye Başkanlığına aday gösterildiği 30 Mart 2014 tarihinde yapılan seçimlerde MHP’den Merkezefendi belediye meclis üyeliğine aday gösterilen ve 5 yıl belediye meclisinde başarı ile görev yapan Mimar Ebru Leman Kalkan, bu dönemde yeniden aday gösterildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu cumhur ittifakından Merkezefendi Belediye meclis üyeliğine aday gösterilen Mimar Ebru Leman Kalkan, Gerzele’de işte bu evde ikamet ediyor.

…………………………….

Öte yandan Meral Akşener önderliğinde kurulan İyi Parti’nin İl 2. başkanlığını yapan Makine Mühendisi Fatih Coşkun da millet ittifakından 1. sıra Merkezefendi Belediye Meclisine aday gösterildi. 1994 ile 2006 yılları arasında Ülkü Ocakları ortaöğretim ve üniversite çeşitli görevlerde bulunan, aynı zamanda 2008 ile 2014 yılları arasında da Ülkütek Başkan Yardımcılığı yapan Makine Mühendisi Fatih Coşkun, 2014-2016 yıllarında MHP Merkezefendi ilçe başkanlığı görevinde de bulundu. İşin ilginç yanı Makine Mühendisi Fatih Coşkun da Mimar Leman Kalkan’ın oturduğu Gerzele’deki binada ikamet ediyor.

Bu ilginç detay, seçimlerde iki şekilde yorumlandı.

  1. Bu binada oturan komşular çok şanslı…
  2. 5 yıl boyunca siyaset bu binada dönecek…
  3. Bu binaya bayrak asılacak mı?

Belediye başkanlığına dair sonucun ne olacağı pek bilinmez. Ama, Millet İttifakı’ndan 1. sıra aday gösterilen Fatih Coşkun ile Cumhur ittifakından yine 1. sıra aday gösterilen Mimar Leman Kalkan’ın her şekilde meclise girecekleri kesin.

İşin daha da ilginç tarafına gelince bu binaya CHP-İyi Parti Bayrağı mı asılacak? Yoksa AK Parti-MHP bayrağı mı asılacak?

Bu sorumun yanıtını gerçekten merak ediyorum.

Sorumun yanıtını “ya hep” “ya hiç” şeklinde alabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar