“Vatanseverliğin sergilendiği bir destandır”

“Vatanseverliğin sergilendiği bir destandır”

Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Eskin, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 105. Yıl dönümü vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

18 Mart 2020 - 09:56
Reklam

“Çanakkale Zaferi, vatanseverliğin kahramanca sergilendiği bir destandır” diyen Eskin, “18 Mart atalarımızın kendisinden sayı ve mühimmat olarak çok daha güçlü olan düşman güçlerine karşı vatanını müdafaa edişinin destanıdır.  Atatürk ‘Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum’ diyerek komutasındaki kahraman yiğitlerle düşman askerini geri püskürtmüş ve bozguna uğratmıştır. Çanakkale;15'lilerin gidip dönmeyi düşünmeden şehadet şerbetini içtiği yerdir” dedi.

Eskin, açıklamalarına şu ifadelerle son verdi:

“Geçmişte nasıl Çanakkale’de, yakın tarihte ise nasıl 15 Temmuz’da varlığımıza yönelen bütün tehditleri bertaraf ettiysek, bugün ve yarın da aynı şekilde iç ve dış her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılığa sahip olduğumuzu dost düşman tüm dünya bilmelidir. 

Şanlı destanın yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x