Vali Atik, başarının anahtarını gösterdi

Vali Atik, başarının anahtarını gösterdi

Vali Ali Fuat Atik, yüksek öğretim kurumları sınavı öncesi öğrencilere seslenerek, “Sınav başarısının en önemli şartlarından birisi de hiç kuşkusuz rahat ve yerinde bir kaygı düzeyiyle sınava girmektir”dedi.

26 Haziran 2020 - 19:00

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS 27 - 28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak. Sınav öncesi bir açıklama yapan ve genel hatları ile sınav sürecini değerlendiren Vali Ali Fuat Atik, Üniversite döneminin gençlerimizin eğitim ve sosyal hayatına yön veren en önemli süreçlerden birisi olduğuna dikkat çekti. Vali Atik mesajında,”Küçük yaşlarda başlayan uzun eğitim maratonu, öğrencilerimizin hayalini kurduğu mesleğe kavuşturacak olan üniversite giriş sınavlarına kadar devam etmektedir. Sınav başarısının en önemli şartlarından birisi de hiç kuşkusuz rahat ve yerinde bir kaygı düzeyiyle sınava girmektir. İnanıyorum ki bütün öğrencilerimiz, eğitim hayatları boyunca edindikleri bilgi ve birikimlerini, heyecana ve strese kapılmadan sınava yansıtacak ve hak ettiği başarıya ulaşacaklardır.

“TEDBİR KURALLARINA UYALIM”
Her türlü tedbirin alındığını ifade eden Vali Atik, “Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında öğrencilerimizin güvenli bir şekilde sınavlara katılmaları için, sınav yapılacak okullarımızda her yer steril hale getirilip, sınıflardaki oturma düzeni sosyal mesafe kuralları çerçevesinde planlanmıştır. İki oturum arasında salonların havalanması sağlanacak, sınav görevlileri gençlerimizin ve kendi sağlıkları açısından maske, eldiven ve siperlik takacaktır. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlar için büyük anlam ifade eden bu sınavın sakin bir ortamda ve sorunsuz geçmesi bizim önceliğimizdir. Bunun için ilgili kurumlarımız tarafından gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Gerek öğrencilerimizin huzurlu bir sınav geçirmesi ve gerekse halkımızın sağlığının korunması açısından tüm vatandaşlarımızdan da alınan tedbir kararlarına uymalarını rica ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çivril'den de istifalar geldi
Çivril'den de istifalar geldi
Resmen göreve başladı
Resmen göreve başladı