“Türk milleti kendi geleceğini belirledi”

“Türk milleti kendi geleceğini belirledi”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve egemenliğin millete verildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılında yayınladığı mesajında, 23 Nisan’ın Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurguladı.

23 Nisan 2020 - 11:34

Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Korona virüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Buldan’da da  evlerde de büyük bir coşkuyla kutlanacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mesajında “23 Nisan, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanması, gençlerimize hem değerlerimizi hatırlatmakta hem de sorumluluklar yüklemektedir. Demokrasi, özgürlük, bağımsızlık ve milli irade kavramlarının gençlerimiz tarafından benimsenmesi, korunması ve bu uğurda verilecek karşılıksız mücadelenin ve fedakarlığın en büyük örneğidir. Bu anlamda, 23 Nisanlar ülkemizin geleceği ve teminatı olan çocuklarımızın bu bilinçle yetişmeleri için önemli birer vesiledir. Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Şevik, ayrıca Ayrıca 23 Nisan akşamı ilk sahura kalkalarak karşılayacağımız Ramazan ayının tüm  islam alemine hayırlı olması dileğinde bulundu. Şevik, “Ramazan ayı  tüm İslam aleminde olduğu gibi ülkemizde de yetim ve öksüzlerin gözetildiği, muhtaç ve kimsesizlerin kollandığı, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel biçimde yaşandığı, milli ve manevi duyguların ise yoğun bir şekilde tezahür ettiği kutsal aylardan biri. Tüm islam alemine hayırlı olsun” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Karaismailoğlu Denizli’de
Bakan Karaismailoğlu Denizli’de
Şemikler Vadisi doğal yaşam parkı olacak
Şemikler Vadisi doğal yaşam parkı olacak