Temassız menü geliyor

Temassız menü geliyor

COVİD 19 ille birlikte hayatımıza bir yenilik daha girdi. Denizli Lokantacılar Odası Başkanı Osman Üçgül, temassız menü uygulamasını ve üye kimlik kartlarını kamuoyuna tanıttı.

16 Haziran 2020 - 14:30

Denizli Lokantacılar Odası Başkanı Osman Üçgül, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında hayata geçirdikleri temassız menü uygulamasını ve üye kimlik kartlarını kamuoyuna tanıttı. Sözlerine “Baş tada söylediğimiz gibi sağlık açısından, yüzlerce kişinin dokunduğu menüleri bundan sonra işletmelerimize gelen müşterilerimiz, telefondaki kamera uygulaması ile okutarak, işletmedeki menüleri seçme şansına sahip olacaktır” diyerek başlayan Üçgül, “Bildiğiniz üzere yaklaşık 6 aydır dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD 19 illeti ile mücadele ediyoruz, bu süreçte biz lokantacılar odası olarak meslektaşlarımız için bir takım çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

3 AYLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

Hem sağlık açısından hem de ekonomik anlamda esnafın işini kolaylaştıracak bir ürün geliştirdiklerini anlatan Üçgül, “Bu ürün tamamen lokantacılar odasının ve paydaş firma ile birlikte 3 aylık bir çalışmamızın sonucu olan temassız menünün haklı mutluluğunu burada paylaşmak istiyoruz. Geliştirdiğimiz bu ürün olan temassız menü uygulamasını sizlere anlatmak istiyoruz. Baştada söylediğimiz gibi sağlık açısından, yüzlerce kişinin dokunduğu menüleri bundan sonra işletmelerimize gelen müşterilerimiz, telefondaki kamera uygulaması ile okutarak, işletmedeki menüleri seçme şansına sahip olacaktır” dedi.

KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Başkan Üçgül sözlerini,”Meslektaşlarımız yılda en az bir veya ki defa menü değişikliği yapmak zorunda kalıyordu, bu uygulama sayesinde işletmedeki bilgisayara kurulacak olan kontrol paneli sayesinde istedikleri zaman fiyat değişikliğine, menü eklemeve çıkarma işlemlerini yapabilecekler, bu sayede çevre kirliliği açısından da çok önemli bir yere sahip olabilecektir,çünkü bu gün restaurantların  önünde müşteriye göstermek için fiyat tabelaları bulunmaktadır, her işletmenin camında bulunan bu QR kod uygulaması ile, işletmelerin camlarına stickerlar yapışacak ve müşteri merak ettiğinde içeriye girmeden de uygulamayı kullanarak, işletmeye ait menüleri görme şansına sahip olabilecektir. Seçildiğimiz günden beri odamıza kurumsal bir kimlik kazandırmaya söz vermiştik, bu bağlamda üyelerimiz için anlaşma yaptığımız kurum ve kuruluşlarda daha hızlı ve kolay bir şekilde hizmet alabilmeleri için, odamızca hazırlattığımız üye kimlik kartları da dağıtıma başlanmıştır. Bu ve bunun gibi üyelerimizin işine yarayacak faaliyetleri yapmaya devam edeceğiz” diyerek tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti'de istifalar geldi
İYİ Parti'de istifalar geldi
Darıveren'de hasar büyük
Darıveren'de hasar büyük