Reklamı Geç
Şimşek: Değmesin mâbedimin göğsüne nâmahrem eli

Şimşek: Değmesin mâbedimin göğsüne nâmahrem eli

Diyanet-Sen Denizli Şube Başkanı Mustafa Şimşek, İzmir Müftülüğünün ses sistemini sabote ederek, bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına sert tepki gösterdi.

22 Mayıs 2020 - 11:44 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 13:24

Camilere tahammülsüzlük kabul edilemez, Ezan evrensel mesajımızdır! Cami ümmetin ortak malıdır. İzmir' de camilerin merkezi ezan sistemine sızıp, siber saldırı yaparak şarkı yayını yapan insanlıktan yoksun, siyonizmin elçileri şer odaklı güçlerin hakaret ve bilinçli yaptıkları tezgâhları kabul edilemez. Müslüman bir ülkede kesinlikle olmaması gereken bu pervasızca hareket İslam dinine, milletimize ve tüm dünya Müslümanlarına yapılmış bir saygısızlıktır. Camii ve ezan üzerinden Müslümanlara yapılan bu tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez.

CAMILERIN HOPARLÖRLERINDEN MÜZIK YAYINI YAPILMASININ HALKIMIZI PROVOKE ETME AMACINI TAŞIDIĞI ORTADADIR.

Özellikle son dönemlerde Ebucehilin torunları İslam'ın kutsal değerlerine dil uzatarak gündem oluşturmaya ve Müslümanların sabrını denemeye çalışmaktadır. Müslümanların camiine, ezanına tahammül edilememesi üstelik bu tahammülsüzlüğü de alay konusu yapmaları Müslümanların tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Camilere ve ezana yapılan saygısızlığa seyirci kalmayacağız. Toplumu kutuplaşmaya götüren bu tür girişimler haçlı zihniyetinin bir ürünüdür. Müslümanlar arasına sokulmaya çalışılan bir tefrika senaryosudur. Son zamanlarda İslam ve Müslümanlar üzerine oynanan oyunların tamamen bilinçli ve kurgulanmış bir durum olduğunun bilinmesini istiyoruz.

"ŞER ODAKLI UCUBELER MÜSLÜMANLARA SIBER SALDIRI DÜZENLENMEKTEDIR"

Ezan üzerinden fitne tohumları ekilmeye çalışılmaktadır, "Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, ülkemizin Coronavirus mücadelesine kilitlendiği, din görevlilerimizin Vefa Destek Grubunda halkımıza verdikleri hizmetleri de sabote etmek için İslam'ın mukaddes değerleri ve inancımızla sorunlu olan şer odaklı ucubeler, Müslümanlara siber saldırı düzenlenmektedir. Namaza çağıran evrensel mesaj ezan sesini protesto etmek toplumumuzdaki kardeşlik duygularını yıkmaya yöneliktir, birlik ve beraberliğimizin sembolü dinimiz, ezan ve camii üzerinden fitne tohumları ekmeye çalışmaktadırlar.

"OLAYI ŞIDDETLE TEL'IN EDIYORUZ"

Zaman zaman tahrik, bazen de siyasi dengeler nedeniyle gerçekleştirilen bu tür provokatif girişimler Müslümanlar tarafından tepkiyle karşılanmış, hiç bir taviz verilmeden İslam dininin esasları korunmuştur. Denizli Diyanet-Sen Şube Başkanlığı olarak 1150 üyemiz ve din görevlileri arkadaşlarımızla birlikte İslam'a, Kur'an-ı Kerim'e ve manevi değerlerimize dil uzatan her türlü gayri ahlaki oluşumların takipçisi olacağımızı belirterek, bu olayı şiddetle tel'in ediyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti’de yeni başkan kim olacak?
AK Parti’de yeni başkan kim olacak?
Eğitim Mil-Sen başkanı belli oldu
Eğitim Mil-Sen başkanı belli oldu