PASVAK koronaya karşı önlem aldı

PASVAK koronaya karşı önlem aldı

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), corona virüs nedeni ile yemek yerine erzak dağıtarak vatandaşların sağlığını koruma kararı aldı.

25 Mart 2020 - 12:24

PASVAK, konu ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklama da ise şu ifadelere yer verildi:

“PASVAK Aşevi olarak, içinde bulunduğumuz korona virüs salgını ile mücadele kapsamında siz değerli hayırseverlerimize ve kamuoyuna kurumumuzun çalışmaları hususunda bir açıklama yapmayı zaruret olarak görüyoruz.

Sosyal hayatımızı sarsan, gündemimizi ciddi şekilde meşgul edip kaygı ortamı yaratan salgına dair PASVAK Aşevi yönetim kurulu olarak Koronavirüs dair tüm gelişmeleri dikkatle takip etmekte ve hali hazırda devam eden yemek dağıtım faaliyetimizi kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz.

16 yıldır, her gün 1200 ihtiyaç sahibine 2 öğün yetecek, 3 çeşit sıcak yemeği ekmeğiyle birlikte kapılarına kadar ulaştırmaktayız. Aşevinde yemekler temiz ve sağlıklı bir şekilde, tam zamanlı çalışan gıda mühendisi gözetiminde imal edilmektedir.

Dağıtım personelimiz, dağıtım esnasında bone eldiven ve maske kullanmakta, her evde eldiven yenileyip, kişiler ile mesafeyi koruyarak kurallara uymaktadır. Bir gün öncesinde bırakılan ve bir gün sonrasında ihtiyaç sahipleri tarafından temiz bir şekilde tarafımıza teslim edilen sefer tasları, dağıtım sonrası aşevinde tekrardan bulaşık makinasında deterjanlı su ile yüksek derecede yıkanmaktadır. Dağıtım araçlarımız her gün yıkanıp dezenfekte edilmektedir.

Göstermiş olduğumuz bu titizliğe rağmen yemek verdiğimiz kişiler günlük sosyal temas ile ilgili olarak bizlere kaygılarını iletmişlerdir. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirmede, bulaş ihtimalini azaltmak bakımından, geçici olarak, sıcak yemek yerine iaşe yardımına geçilmesinin daha isabetli olacağı kanaatine varmıştır. Dayanıklı ekmek ve et kavurmasını da içeren gıda paketlerimiz iki haftada bir ihtiyaç sahiplerinin kapılarına ulaştırılacaktır.

Küresel anlamda maruz kalınan bu salgından insanların hem bedensel hem de psikolojik olarak etkilenmemeleri en büyük temennimizdir.

 NOT: Dağıtılacak ürünler ; nohut, makarna, pirinç, bulgur, un ,süt, yağ, salça, kavurma ve Trabzon ekmeği

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli deki vaka sayısı belli oldu
Denizli deki vaka sayısı belli oldu
Denizlili iş adamı en yüksek bağışçılar listesinde!
Denizlili iş adamı en yüksek bağışçılar listesinde!