Öztürk’e yanıt Erdoğan’dan geldi

Öztürk’e yanıt Erdoğan’dan geldi

Meclis Genel Kurulun’da korona virüs salgını ve alınan tedbirlere ilişkin açıklamada bulunan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, tanı klitini gündeme getirmişti. Öztürk’e yanıt Cumhutbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

18 Mart 2020 - 19:17
Reklam

Geçtiğimiz günlerde tanı kiti ile iligli açıklamalarda bulunan İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, korona virüse ilişkin tanı kitinin yeterli olup olmadığını gündeme getirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantı sonrasında  yaptığı açıklamada, yeteri kadar tanı kitinin mevcut olduğunu, Sanati ve Teknoloji Bakanlığının konu ile iligli çalıştığını söyledi.

Yasin Öztürk geçtiğmiz günlerde yaptığı açıklamasında, “Korona virüsünden etkilenen vatandaşları tespit edebilecek test kiti meselesi önemli. Sağlık Bakanlığı, şubat ayında bir açıklama yaparak yerli kitin üretimi çalışmalarına başladığını ve 10 ülkeye ihraç edebileceğimizi açıklamıştı. Ancak görüyoruz ki test kiti hâlâ test aşamasında ve ihracatı bırakın, elimizde bile yeterince malzeme yok. Sayın Bakan, iyi bir sınav veriyor ama gönül ister ki Sayın Bakanımız sadece vaka sayılarını değil, uygulanan test sayıları ve test kiti üretimi hakkında da vatandaşımızı rahatlatacak bilgi verebilsin” ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x