MHP’den başkanlara corona genelgesi!

MHP’den başkanlara corona genelgesi!

MHP Genel Merkezi, partili belediyelere COVİD-19 genelgesi gönderdi. Belediye başkanlıkları tarafından alınması gereken tedbirlerin 7 madde sıralandığı genelgede, “Söz konusu uyarı ve alınması gereken tedbirlerin uygulanması noktasında belediyelerimiz milletimize örnek olmalıdır” denildi.

21 Mart 2020 - 12:38

MHP Genel Merkezi’nden MHP’li belediye başkanlarına COVİD-19 virüsü ile ilgili genelge gönderdi.  MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz imzalı genelgede, “Bugün Dünya üzerinde COVİD-19 hastalığına yakalanan insan sayısı 200 bine ulaşmış, ölüm vakaları da 8 bini geçmiştir Ülkemizde ilk vaka 11 Mart 2020’de görülmüş, dün itibariyle de hasta sayısı 191’den 359’a ulaşmıştır. Ülkemizin bu sıkıntılı sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla devletin almış olduğu tüm tedbirleri desteklemekte ve uygulamaya konulmasında öncülük etmektedir.

Bu bağlamda, Milliyetçi Hareket Partisi mensubu belediye başkanlıkları devletimizin almış olduğu tedbirleri destekleyip uygularken aşağıda belirtilen hususlara özellikle riayet etmeleri zorunlu hale gelmiştir. Söz konusu uyarı ve alınması gereken tedbirlerin uygulanması noktasında belediyelerimiz milletimize örnek olmalıdır. Tüm belediye başkanlıklarımızın titizlikle ve hassasiyetle konuya yaklaşmalarını rica eder, çalışmalarında üstün başarı ve kolaylıklar dilerim” denildi.

MHP’li Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe genelinde coronavirüs tedbirlerinin alındığını belirterek, “Bu konuda parti genel merkezimizin talimatları hassasiyetle dikkate alınacaktır. Buldan Belediyesi, COVİD-19 hastalığına karşı ilk günden beri mücadele etmektedir. İlçe genelinde tüm cadde ve sokaklar dezenfekte edilmiş, kaymakamlık ve belediye binamız başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların hizmet binaları ilaçlanmıştır. Ayrıca fabrika ve dokuma atölyeleri de belediye ekiplerimiz tarafından dezenfekte edilerek tekstil işçilerimizin sağlığı güvence altına alınmıştır” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLIKLARI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER:

1.Devletimizin yetkili kurumları dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemeli, gerekli durumlarda ilgili kurum ve kişilerden doğrudan bilgi alınmalıdır. Alınan bilgiler vatandaşlarımız ile paylaşılmalı, toplumun yanlış bilgilendirilmesine müsaade edilmemelidir.

2.Belediyelerimizin “reklam-tanıtım” alanlarında özellikle Sağlık Bakanlığının bilgilendirmelerine yer verilmeli, bu bilgilerin ve uyarıların daha çok vatandaşımıza ulaşmasında belediyelerimiz üstüne düşeni fazlasıyla yapmalıdır.

3.KOVİD-19 virüsünün insandan insana bulaşmasında en önemli etkenin insanların birbirleri ile temasları olduğu uzmanlarca sık sık belirtilmiştir. Bu kapsamda vatandaşlarımızın birbirleri ile temas olasılığı fazla olan her çeşit organizasyon mutlaka iptal edilmeli ya da ertelenmelidir.

4.Vatandaşlarımızın yoğun kullandıkları alanlar ve toplu taşıma araçları sık sık dezenfekte edilmeli, kontrolleri yapılmalıdır.

5.Belediyelerimize su borcu olan vatandaşlarımızın hanelerinin suyu kesinlikle kesilmemeli, belediyelerimizin kiracısı olan vatandaşlarımıza da kolaylıklar sağlanmalıdır.

6.Sık sık gündeme gelen kimi ürünlerin fiyat artışı konusunda belediye zabıtalarımız denetim ve kontrollerini arttırmalı, vatandaş mağdur edilmemelidir.

7.Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karantina kurallarının ve tedbirlerinin uyulması ve uygulanması konusunda belediyelerimiz mutlaka üstüne düşen görevi eksiksiz yerine getirmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli’de Yazar Özöndel Fiziği romanla anlattı
Denizli’de Yazar Özöndel Fiziği romanla anlattı
Yeniden Refah Partisi Denizli il Başkanı, Fevzi Yapıcı oldu
Yeniden Refah Partisi Denizli il Başkanı, Fevzi Yapıcı oldu