Merkezefendi’de yaşayanlar şaşkın

Merkezefendi'de yaşayanlar şaşkın

Merkezefendi Belediyesi’nin sokağa çıkma yasağının ilk gününde Şemikler Mahallesi’nde Sözcü ve Korkusuz gazetelerini ücretsiz dağıtması şehrin gündemine oturdu.

11 Nisan 2020 - 18:47 - Güncelleme: 11 Nisan 2020 - 19:13

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla sokağa çıkma yasağının başladığı ilk gün Merkezefendi Belediyesi ilginç bir uygulamaya imza attı. Şemikler Mahallesi’nde Merkezefendi Belediyesi’ne ait zabıta araçları ile taşındığı görülen Sözcü ve Korkusuz gazeteleri ücretsiz sitelere dağıtıldı. Neden sadece Sözcü ve Korkusuz gazetelerinin dağıtıldığına bir anlam veremeyen site halkı şaşkın olduğunu ifade etti. Sitelere bırakılan gazetelerin güvenlik görevlisi vasıtası ile dağıtıldığı öğrenilirken, uygulama da tartışmaları beraberinde getirdi.

MANŞETLER DİKKAT ÇEKİCİ

Site girişlerine demetler halinde bırakılan gazetelerden Korkusuz Gazetesinin Sürmanşeti “Maske Bilmecesi” şeklinde atılırken “Türkiye’nin yardım etmediği tek ülke Türkiye” manşeti dikkat çekti. Sosyal medyada gündem olan ve “ekmek dağıtacağı yerde gazete dağıtıyor” eleştirilerine hedef olan Merkezefendi Belediyesi’ne yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre; gazetelerin ücretsiz temin edildiği ve ücretsiz bir şekilde isteyen vatandaşlara dağıtıldığı ifade edildi.

Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarla belediyenin uygulaması eleştiri konusu oldu.

www.sozcu.com.tr’de konuya ilişkin yer alan haberde ise “İçişleri Bakanlığı’nca dün gece aniden ilan edilen sokağa çıkma yasağı, diğer gazeteler gibi Sözcü’nün de okurlarına ulaşmasına engel oldu. Bu güçlüğü aşmak için yasak kapsamına giren 31 ildeki belediyelerle işbirliği yapan Sözcü yönetimi, gazetemizi siz değerli okurlarımıza bugün ücretsiz olarak ulaştırmaya başladı” ifadeleri yer aldı.YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • yavuz alkan
  1 ay önce
  Merkezefendi belediyesi önce söz verdikleri maskeyi dagıtsınlar gazeteyemi maske yapacak vatandaş
 • Harun Erdemli
  1 ay önce
  Bunlara oy verenler ne gibi bir hizmetin muhatabı olduklarını birdaha düşünsünler derim. Demekki bu günleride görmek gerekiyormuş değilmi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dört gündür aranan şahıs ölü bulundu
Dört gündür aranan şahıs ölü bulundu
65 yaş üstü vatandaşlara gıda ve hijyen seti hediyesi
65 yaş üstü vatandaşlara gıda ve hijyen seti hediyesi