Karantina günlerinde sokak hayvanları unutulmadı

Karantina günlerinde sokak hayvanları unutulmadı

Korona virüsle mücadele kapsamında uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağında sokak hayvanları unutulmadı. Buldan Belediyesi Veteriner Hekimi Hayal İnci ve Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ, zabıta ekipleriyle birlikte kedi ve köpekler için sokaklara mama bıraktı. Ayrıca hayvanların sağlık kontrolleri yapılarak, rahatsız olan can dostlar Belediye Sokak Hayvanları Barınağına alındı.

28 Nisan 2020 - 11:05

Buldan Belediyesi, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağında, sokak hayvanlarının aç kalmaması için çalışma başlattı. Buldan Belediyesi Veteriner Hekimi Hayal İnci ve Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ,  zabıta ekipleriyle birlikte kedi ve köpekler için sokaklara mama bıraktı.  Ayrıca yaralı ve hasta sokak hayvanları Belediye Sokak Hayvanları Barınağına alınarak tedavilerine başlandı.

Uygulamanın ilçe genelinde devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, "Kedileri, köpekleri bugün de unutmadık. Onları beslememiz gerekiyor. Salgın nedeniyle sakinliğin yaşandığı ilçe merkezinde kedi ve köpeklerin beslenmede zorluk çektiğini gördük.  Zabıta ekiplerimiz periyodik olarak onları besliyor. Ayrıca yaralı ve hasta olan can dostlarımızı da barınağımıza alıp tedavilerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Buldanlı hayvan dostlarına Başkan Şevik, “Siz evlerinde kalın. Biz sizin için onların yanında  olmaya ve beslemeye devam edeceğiz” çağrısında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor