Kampanyaya destek olmaya devam ediyorlar

Kampanyaya destek olmaya devam ediyorlar

Dünyada görünmez bir düşmana karşı amansız bir mücadele yürütülürken, birçok ülkenin çaresiz kaldığı bir zamanda ülke olarak dünyada eşi benzeri görülmeyen birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiren bir yardımlaşma ve dayanışmaya şahit olduk.

02 Mayıs 2020 - 10:59

Toplumun tüm kesiminden büyük bir katılımla ortaya konulan yardımlaşma kampanyasına, Memur-Sen’den büyük destek geldi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanyayı duyurmasıyla Memur-Sen 2 milyonluk bir destekle katkı sunacağı belirtmiş, Meslek Liselerinin ürettiği 50 bin maske ve siperliğin bedelini üstlenerek Sağlık Bakanlığına teslim etmişti. Yine şubat ayında açılışı yapılan misafirhaneyi sağlık çalışanlarının kullanımına tahsis ederek, bu sürecin kahramanları olan sağlık çalışanlarının sonuna kadar yanında olduğunu belirtmişti. Yine Ramazan ayının girmesiyle ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımında bulunulması amacıyla; İHH, Deniz Feneri ve Türkiye Diyanet Vakfı’na 1,5 milyon değerinde katkıda bulundu.

 Denizli Memur-Sen İl Temsilciliği yerelde kampanyaya katkısını sürdürmeye devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı ve aynı zamanda Memur-Sen İl Temsilcisi olan Feyzullah Öselmiş, “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgından dolayı ülkemizde bu süreçten etkilendi. Devletimiz her ne kadar hiçbir vatandaşımızın bu süreçten en az düzeyde etkilenmesi için tüm önlemleri alsa da bizlerde devletin bir bireyi aynı zamanda hem genelde hem de yerel de en büyük sivil toplum örgütü olmanın sorumluluğu gereği elimizin taşın altına koyma gerekliliği duyuyoruz” dedi.

Bu amaçla Kaymakamlıklarla iş birliği yaptıklarını belirten Öselmiş, bu süreçte işten çıkartılan veya gündelik işlerde çalışanlar ile kısmi çalışma kapsamında olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için temel ihtiyaç paketleri oluşturduklarını ve tek tek adreslerine teslim ettiklerini belirtti.

Hayırsever kuruluşların, hayırseverlerin ve teşkilat mensuplarının büyük desteğini ve yardım konusunda büyük bir isteğinin olduğunu belirten Öselmiş, bu süreçte tüm kesimin hayırda yarışır olduklarına şahitlik ettiklerini söyledi. Kurtuluş savaşından bugüne kadar belki de eşine az rastlanır bir dayanışma örneğinin ortaya konulduğunu anlatan Öselmiş, “Bu süreç elbette bitecek, bittiğinde daha da güçlenmiş bir Türkiye olarak tarih sahnesinde yeniden yerimizi alacağımıza inancımız tamdır. Büyük övgülerle bahsedilen özellikle batılı ülkelerin ne kadar aciz kaldığını hep birlikte gördük. Türkiye ise bu sürecin en başından beri en hazırlıklı ülkesi olmuş, özellikle Vefa Grupları ile bir kişinin bile mağduriyet yaşamaması için özveriyle hizmet eden en birikimli ve donanımlı insan sermayesine sahip olduğunu ortaya koymuştur. En büyük sermayenin insani hassasiyet taşımanın olduğunu, batılı ülkelerinse insani hassasiyetten yoksun sermayelerinin ne kadar çaresiz kaldığı açıkça görülmüş oldu” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık hizmetlerinde normalleşme sürecinin planlaması yapılıyor
Sağlık hizmetlerinde normalleşme sürecinin planlaması...
Erdoğan'ın 60 yıllık aile sırrı
Erdoğan'ın 60 yıllık aile sırrı