İYİ Parti adayı Yılmaz çok sert konuştu

İYİ Parti adayı Yılmaz çok sert konuştu

İyi Parti’de il başkan adaylığını açıklayan Yücel Yılmaz, yaşanan gelişmeleri değerlendirdi ve “İnsanlar partiden soğudu. Önlem alınamazsa 5 Temmuz sonrası partiden istifa edecek bir sürü insan var” dedi.

25 Haziran 2020 - 12:57

İyi Parti’de il kongresi öncesinde hava gerilmeye başladı. Mevcut il başkanı Hasan Akgün, Raziye Akışık’ın il başkan adaylığını açıkladığı partide, üçüncü isim olarak Yücel Yılmaz çıktı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen ve il başkan adaylığını açıklayan Yılmaz, önemli açıklamlarda da bulundu. Geçtiğimiz hafta İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün kongre sürecini değerlendirdiği basın toplantısında sarf ettiği sözleri hatırlatarak konuşmasına başlayan Yılmaz, “Milletvekilimiz Yasin Öztürk basın toplantısında il başkanı ve başkan adayına ithafen muhalefet il başkanına söylenmeyecek sözler sarf etti. Bu da bize zarar verdi”dedi. 

“ŞİRKET GİBİ YÖNETİLİYORUZ”

“2.5 yıllık partinin 25 yıllık partiymiş gibi ailecek delege yapılması virüsünü partinize taşıdılar” diyerek sözlerini sürdüren Yılmaz, İl başkanı ve başkan adayı Hasan Akgün’ün 12 akrabasının delege olduğunbu iddia etti. Yılmaz, “Partinin yerini bilmeyen insanlar dahi delege ve yönetim kurulunda”dedi. Yılmaz sözlerini, “Parti üç kişi tarafından şirket gibi yönetiliyor. Hasan Akgün 4. kez il başkanlığı koltuğuna oturdu. Her türlü adaylığa Hasan Akgün gösteriliyor. İnsanlar partiden soğudu. Önlem alınamazsa 5 Temmuz sonrası partiden istifa edecek bir sürü insan var. Yasin Öztük milletvekilimiz mevcut il başkanına söylenmemesi gerekeni söyledi ve bu anlamda bizim de konuşmamız için önümüzü açmış oldu. Bu şekilde devam edilirse iktidar partisi bir 17 yıl daha iktidarda kalmaya devam eder. Hasan Akgün’ün başına bir şey gelse partiyi mi kapatacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Y. Öz?turk
    3 ay önce
    Ağzınıza dilinize sağlık. Milletvekilinin il başkanlığı basıp eski il başkanı ve yardımcılara ağza alınmayacak küfürler ettiğini herkes biliyor ancak kimse bunu dile getiremiyordu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kol ağrısını hafife almayın!
Kol ağrısını hafife almayın!
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi