İHH Denizli Şubesi, Ramazan’da 500 bin liralık yardım yaptı

İHH Denizli Şubesi, Ramazan’da 500 bin liralık yardım yaptı

Denizli’de 5 bin gıda kolisi, bin kişiye nakit yardımı, 150 yetim ailesine ve suya hasret coğrafyalara 5 adet su kuyusu ile Myanmar’da binlerce insana gıda kolisi toplamda dağıtan İHH Denizli Şubesi, 500 bin lirayı bulan yardımlarla takdir topladı.

24 Mayıs 2020 - 00:23

Ramazan’da yapılan yurt içi ve yurt dışı çalışmalarını değerlendiren Denizli İHH Başkanı Hasan Ali Solak, yardımların gerçekleşmesinde emeği olan Denizlili hayırseverlere teşekkür etti. Solak, “Öncelikle tüm hemşehrilerimizin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ederiz. Başı rahmet,ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayının son gününe geldik. Rabbimiz bizlere böyle bir ramazanı inşallah birdaha yaşatmasın. Birçok değerlerimizden mahrum kaldık. Adeta evlere hapsolduk. Böyle bir süreçte insani yardım yapmak da inanılmaz riskli ve tehlikelidir. Bizler de Denizli İHH olarak, sessiz bekleyemezdik, gereken kurallara uyarak çıktık meydanlara” dedi.


RİSK ALTINDA ÇALIŞTILAR

“Öncelikle Denizli Valiliğince oluşturulan VEFA Sosyal Destek Grubuna katılarak, bu zor zamanda evinden çıkamayan kimsesizlerin derdine çare  olmaya çalıştık” diyen Solak, “İçeriği oldukça dolu olan yaklaşık bir aileye 1 ay yetecek şekilde hazırlanan Gıda Kumanyalarımızı dağıtarak yaklaşık 5.000 insanımıza faydalı olduk.Bunu yaparken inanılmaz riskli ortamlarda yaptık. Denizli İHH İl Yönetimi, Hanım Kolları, Gençlik Kolları, Arama Kurtarma Ekibimiz’den oluşan teşkilatımızla bir değerlendirme yaptık. Dedik ki, biz bu süreçte oturamayız, eli kolu bağlı şekilde bekleyemeyiz. Zira bizim bu millete vefa borcumuz var. Tedbir bizden takdir Allah’tan diyerek kolları sıvadık çıktık meydanlara. Şu yaşadığımız örneği de anlatalım ki nasıl bir riskli ortamda bu çalışmaları yapmışız daha iyi anlaşılsın. Bir aileye gıda yardımını yaptık. 1 saat sonra o aileden bizi arıyorlar. Abi bizi karantinaya aldılar, sizde de var mı bir şey, haberiniz ve bilginiz olsun. Böyle riskli ortamlarda milletimiz de bizleri yalnız bırakmadı,bizleri destekledi. 150 Yetim Ailesine de her türlü desteklerde bulunuldu. Suya hasret coğrafyalarda Su Kuyuları açarak o insanların temiz ve kullanışlı su ile tanışmalarına vesile olduk.Çad’da, Gine’de, Sierra Leoni gibi ülkelerde 5 adet Su Kuyularımız açılarak hizmete girmiştir. İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu ile Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri düzenledikleri kermes ile su kuyusu açtıralım demişler bizlerde bu iyiliğe vesile olduk. Yine Çivril’de Emirhisar mahallemizde Fatih ile Ahmet kardeşlerin bir su kuyusu açtırmak gibi uzunca bir süredir rüyaları var imiş.Bizler bu hayra vesile olduk çok şükür. Bizler Hz.Mevlana’nın pergel metaforu gibi bir ayağımız Denizli’mizde iken diğer ayağımız da mazlum coğrafyalarda idi.Her yıl Ramazan ayında Denizli İHH olarak  bir ülkeye yardım götürürüz. Bu yıl da Myanmar’a götürelim istedik. Orada hakikaten zor süreçler yaşanıyor. Oradaki kardeşlerimiz inanılmaz zor durumdalar. Çok şükür bu yıl Ramazan ayında da Myanmar’daki kardeşlerimize gıda kumanyalarımızı ulaştırdık” dedi.


DENİZLİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Son olarak Bizler Denizli İHH olarak Denizli’mizi sokak sokak, köy köy, ilçe ilçe dolaşarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, milletimizin bize emanet ettiği hediyeleri  teslim ettik. Denizli İHH Bu yıl Ramazan ayında toplamda 500 BİN TL.lik bir yardım yapmış çok şükür. Bize bu hayrı işlememize vesile kılan Rabbimize hamd kadirşinas halkımıza da kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Böylesi zor süreçlerde hizmette yarışan teşkilatımızın tüm kademelerinde bulunan günümüzün Hamza yürekli, Asiye yürekli kardeşlerime de ayrı ayrı teşekkür ederiz. Sağolsunlar varolsunlar” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dört gündür aranan şahıs ölü bulundu
Dört gündür aranan şahıs ölü bulundu
65 yaş üstü vatandaşlara gıda ve hijyen seti hediyesi
65 yaş üstü vatandaşlara gıda ve hijyen seti hediyesi