Harvard’da okumaya hak kazandı ancak... 

Harvard’da okumaya hak kazandı ancak... 

Denizlili 21 yaşındaki Hacettepe Tıp Fakültesi öğrencisi Barış Akın, dünyanın en iyilerinden olan Harvard Psychiatry Neuroimaging Lab'ten kabul alarak büyük bir başarıya imza attı. Fakat maddi imkansızlık genç öğrencinin elini kolunu bağladı.

03 Mart 2020 - 00:44
Reklam

Hacettepe Üniversitesi 4. Sınıf öğrencisi olan Akın, Tıp Fakültesini kazandığı günden itibaren yapay zekanın tıp alanındaki uygulamarı ile ilgileniyor. Programlama ve makine öğrenmesi algoritmalarını öğrenen başarılı öğrenci çeşitli projelere imza atıp, akademik çalışmalara katılarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Harvard Psychiatry Neuroimaging Lab'ten staj hakkı kazanan başarılı tıp öğrencisinin karşısına maddi imkansızlıklar çıkınca bu sefer sesini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalıştı. Harvard Psychiatry Neuroimaging Lab'te yapacağı çalışmalar ile psikiyatrik ve nörolojik hastalıkların state-of-art görüntüleme teknikleri üzerinde çalışacak, yapay zeka kullanarak bazı hastalıkların teşhisi üzerinde çalışacak olan Barış Akın, Denizlili hemşehrilerinden yardım istiyor.

İŞTE GENÇ ÖĞRENCİNİN MESAJI:

"Herkese Merhaba! Ben Hacettepe tıp 4.sınıf öğrencisiyim. Tıp fakültesine girdiğim yıllardan beri yapay zekanın tıp alanındaki uygulamaları ile ilgileniyorum. Programlama ve makine öğrenmesi algoritmalarını öğrendim, çeşitli projeler yaptım, akademik çalışmalara katıldım, şirketlerde staj yaptım ve hala kendimi geliştirmek için yoğun çaba içerisindeyim. Bu yazın staj yapabilmek için, alanında dünyanın en iyilerinden olan Harvard Psychiatry Neuroimaging Lab'ten kabul aldım. Burada yapacağım staj boyunca, psikiyatrik ve nörolojik hastalıkların state-of-art görüntüleme teknikleri üzerinde çalışacak, yapay zeka kullanarak bazı hastalıkların teşhisi üzerinde çalışacağım. Türkiyeye dönünce de kendi departmanımda çalışmalara devam edeceğim. Fakat dolar kurunun yüksekliği ve Boston' ın da pahalılığı eklenince eğer burs bulamazsam gitmem çok mümkün durmuyor ve bursa ihtiyacım var. Bana destek olmak isteyip iletişime geçerseniz veya destek olamasanız da destek olabilecek kişilerin görmesi için paylaşırsanız çok sevinirim! Talep etmeniz durumunda gerekli belgeleri sizle paylaşabilirim".

BARIŞ AKIN İLETİŞİM NUMARASI: 0542 504 0110

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x