"Fırsatçılara göz açtırmayın"

"Fırsatçılara göz açtırmayın"

Korona virüsün ortaya çıkması ile önem kazanan dezenfeksiyon işlemleri, “merdiven altı çalışan” işletmelerin de iştahını kabarttı.

24 Mart 2020 - 11:37 - Güncelleme: 24 Mart 2020 - 14:04
Reklam

Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsün neden olduğu vaka ve ölümlerin artmasına paralel olarak dezenfeksiyon işlemine başta kamu kurum ve kuruluşlar olmak üzere özel sektörün talepleri de arttı. Hal böyle olunca yetkili ve yetkisiz işletmeler dezenfeksiyon işlemine yöneldi. Konu ile ilgili konuşan İSM haşere ilaçlama İşletmesinin sahibi Ziraat Yüksek Mühendisi İsmail Gemi, vatandaşları uyararak son zamanlarda bu konuda yetkisiz ve izinsiz kuruluşların mantar gibi çoğaldığını söyledi. “Sağlıklı bir çevre için dezenfekte işlemi çok önemli” diyen Gemi, “Ancak bunu yetkili ve uzman ekiplere yaptırmak çok önemli. Bazı işletmeler yapıyorlar ancak ne yaptıkları, bu dezenfekte işlemini yaparken ne kullandıkları belli değil. İşlem tamamlandıktan sonra işletmeler mutlaka ek-1 belgesi istesinler. Merdiven altı çalışanlar Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ek-1 belgesini verilmeyeceğinden dolayı bu işi yasal olarak yapmadıkları ortaya çıkacaktır” dedi.

“BAKANLIK İZNİ OLMALI”

Dezenfekte işlemini yapacak kurumların sağlık bakanlığından izin alması gerektiğine dikkat çeken Gemi “Herkes işini yapmalı” uyarısında bulundu. Gemi, “Bu işler ciddiyet ister. Vatandaşlarımız bu işlemi yaptırırken işletmenin yetkili olup olmadığına dikkat etsin. Biz işletme olarak dezenfeksiyon olarak bu konuda yetkili ve ehliyetliyiz. Vatandaşlarımızdan ihtiyaç duyanlar olursa bize ulaşsınlar. Uzman ekiplerimiz tarafından dezenfekte işlemini en iyi şekilde yaparız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Dezenfekte işlemlerini en iyi şekilde yapıyoruz” dedi.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x