“Fırsat eşitliği partimizin önceliğidir”

“Fırsat eşitliği partimizin önceliğidir”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

07 Mart 2020 - 15:20

Mesajının başında, başarı ile devam eden Bahar Kalkanı Operasyonu hakkında bilgi veren Milletvekili Ök; “Milletimize ve sınırlarımıza yönelik tehdit ve tehlikelere karşı yürüttüğümüz haklı ve kararlı mücadelemize devam etmekteyiz. Bölgede kalıcı ateşkes ve istikrar sağlanması amacıyla, Tıpkı Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtlarında olduğu gibi bugün de Bahar Kalkanı Operasyonumuz başarıyla sürüyor. Kahraman ordumuz, 'Ölürsem Şehit Kalırsam Gazi' anlayışıyla olağanüstü mücadele veriyor. Bu vesile ile şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabırlar temenni ediyorum.” dedi.

Ök; “Cumhuriyetimizin atılan sağlam temellerle büyümesine katkı sunan, cephede Kara Fatma, meydanda Halide Edip, gökyüzünde Sabiha Gökçen olup; bugün spordan siyasete, iş dünyasında sanata her alanda gururumuz olan ve milli mücadele şuuruyla 15 Temmuz’da bir kez daha vatan toprağını kanlarıyla müdafaa eden tüm kadınlarımızı saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Bugün de hayatın her alanında en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız, geleceğimizin inşası için günümüzde de çok önemli bir rol almaktadırlar. ” dedi.

Milletvekili Ök; “ Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadınlarımızın fırsat eşitliğinden tam ve etkin şekilde yararlanması partimizin temel hedef ve öncelikleri arasında yer almaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi “ Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve özgüveni yüksek kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ök; “Kadınlarımızı güçlendirmek, Ülkemizi güçlendirmektir. Kadın güçlü ise toplum güçlüdür. Bu duygu ve düşüncelerle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müzü kutluyor, toplumun yüzde 50’sini oluşturan biz kadınların, hem iş hayatında, hem siyaset arenasında, hem sosyal alanda, kısacası hayatın her alanında hak ettiği yere, birlik ve beraberlik içerisinde ulaşacağımıza inanıyorum.” sözleriyle mesajını sonlandırdı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti'de istifalar geldi
İYİ Parti'de istifalar geldi
Darıveren'de hasar büyük
Darıveren'de hasar büyük