Denizlili iş adamlarından önemli adım!

Denizlili iş adamlarından önemli adım!

MÜSİAD Denizli Şubesi, yaptığı çalışmalar sonucunda anti bakteriyel maskeyi üretmeyi başardı.

21 Mart 2020 - 10:40

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi, corona virüse savaş açtı. %100 yerli ve milli sermaye ile anti bakteriyel maske üretmeyi başardı. Konu ile ilgili MÜSİAD Denizli Şubesi Başkanı Mehmet Akgün, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"MÜSİAD Denizli Şubesinin üyesi olan bir firmamız 8 yıllık ARGE çalışması sonucunda, akademik bir kadro desteği ile geliştirdiği teknoloji ile anti bakteriyel maske üretmeyi başardı. Bu teknoloji, %100 öz sermaye, %100 Türk menşeli malzemelerle üretilen, sürdürülebilir “Sıfır Atık” temelinde bir projedir.

Tamamı pamuktan yapılan; Anti bakteriyel olmasının yanı sıra radyo aktiviteyi de tutma özelliğine sahip bir kumaştan özel olarak üretilmiştir.

Bu teknolojiyle üretilen maskenin CORONA virüsü, zatürreye sebep olan bakteri ve hastane mikrobuna karşı olan mukavemeti; uluslararası test kuruluşunun Hong Kong'taki laboratuarında kanıtlanmıştır.

Bu çalışma ile üyemiz, 2017 yılında İnova Lig Kobi özel ödülü, 2018 yılında İstanbul Sanayi Odası çevre ödülü ve yine 2018 yılında İstanbul Altın Değerler ödülünü kazanmıştır.

Üyemiz bu teknolojisini şu anda Amerika, Almanya ve Fransa'ya giysi, ev tekstili ve otel tekstili olarak ihraç etmektedir.

Büyük bir titizlikle bu faaliyeti yürüten üyemizin bu çalışmasının aynı zamanda doktora tezi olması bizi onurlandırmaktadır.

Müsiad üyelerimizin yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkeleri ile hareket ederek gerçekleştirdikleri dünya çapındaki bu başarılar ile gurur duymaktayız.

Sonuç olarak; Müsiad Denizli Şubesi üyesi olan bu firmamızın katkılarıyla; tek kullanımlık olmayıp; yıkandıktan sonra defalarca kullanılabilen bu maskelerden Denizli'deki kamu hastanelerinin acil ve ameliyat servislerine bin adet hediye ederek; bu virüs ile mücadeleye katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk ve haz duyuyoruz".

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halit ARICAN
    1 hafta önce
    Denizlili biri olarak bu üretimde emeği geçen herkese kutlar, başarılarının devamını dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli deki vaka sayısı belli oldu
Denizli deki vaka sayısı belli oldu
Denizlili iş adamı en yüksek bağışçılar listesinde!
Denizlili iş adamı en yüksek bağışçılar listesinde!