Denizli’nin 51’nci valisi Atik oldu

Denizli’nin 51’nci valisi Atik oldu

Cumhurbaşkanlığı’nca yayınlanan Valiler Kararnamesi’nin ardından Denizli’ye atanan Siirt Eski Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Fuat Atik, Denizli’nin 51. Valisi olarak göreve başladı.

17 Haziran 2020 - 19:55

Denizli Valiliğine atanan Ali Fuat Atik Çardak havaalanına indi. Vali Atik'i burada Denizli protokolü karşıladı. Vali Atik Çardak’taki karşılamanın ardından Denizli valiliğine geçti. Protokol üyelerinin yanısıra vatandaş da Vali Atik’i burada karşıladı. Tören mangasını selamlayan Vali Atik, daha sonra makama geçti. 

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK KİMDİR?

Ali Fuat Atik, Trabzon Nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 26 Aralık 1999 tarihinde yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 87. dönem Tokat Kaymakam adayı olarak 29 Mayıs 2000 tarihinde göreve başladı. Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakam Adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi’ni ve Londra Middlesex Üniversitesi’nde Yabancı Dil Eğitimi’ni tamamladı.

3 Kasım 2002 tarihinde başlayan 87. dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayan Ali Fuat Atik sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 20.03.2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına kayyum olarak atandı. İngilizce bilen, evli ve iki çocuk babası Ali Fuat Atik, 21 Haziran 2017 tarihli ve 2017/301303 sayılı kararname ile Siirt Valiliğine atanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti'de istifalar geldi
İYİ Parti'de istifalar geldi
Darıveren'de hasar büyük
Darıveren'de hasar büyük