Denizli ASKF seçimleri ertelenecek mi?

Denizli ASKF seçimleri ertelenecek mi?

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda, 15. Olağan Genel Kurul süreci sürüyor. Tüzük gereği Haziran ayında yapılması planlanan genel kurul, virüs tehdidi ile karşı karşıya. Amatör liglerin 30 Nisan'a kadar ertelendiği federasyonda seçimlerinin de liglerin geç bitmesine ya da virüs tehdidinin sürmesine karşı ileri bir tarihe ertelenmesi gündemde.

24 Mart 2020 - 14:42
Reklam

Türkiye'de şimdiye kadar 37 can alan korona virüs, önlemleri kapsamında spor faaliyetleri de durduruldu. İlk etapta 30 Nisan'a kadar ertelenen liglerin virüs salgını gelişmelerine bağlı olarak daha da geç başlaması bekleniyor. Bu erteleme Haziran ayında yapılması planlanan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimi de etkileyecek. Başta Bölgesel Amatör Lig olmak üzere Süper Amatör ile 1. Amatör ve 2. Amatör maçlarının 30 Nisan'da başlasa bile geç bitecek olması, salgının devam etmesi gibi durumların da bir araya gelmesiyle seçimin ertelenmesi gündemde.

CEŞEN, "GELİŞMELERE BAĞLI"

Seçim hakkında açıklama yapan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, "Şuan için 30 Nisan'a kadar süreç yasak. Bizöm tüzüğümüze göre seçim Haziran ayında yapılacak. Ancak içinde bulunduğumuz durum düşünülürse salgının devam edip etmemesi ve gelişmelere bağlı olarak süreç değişebilir. Şuan için bir şey demek için çok erken" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x