CHP tarihine geçmişti şimdi ihraç edildi

CHP tarihine geçmişti şimdi ihraç edildi

CHP tarihinde 25 yıl sonra seçim kazanan örgüt başkanı olan CHP Önceki Dönem Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ile beraber 4 isim 2 yıl süre ile geçici olarak ihraç edildi.

13 Ağustos 2020 - 15:34

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan ihraç gelişmeleri gündeme bomba gibi düştü. İl Disiplin Kurulu, kesin ihraçları talep edilen 5 isim hakkında geçici ihraç kararı verdi. CHP çatısı altında Ali Marım’ın Denizli Belediye Başkanlığını kazandığı 1994 yılı seçimlerinin ardından çeyrek asır sonra ikinci kez seçim zaferi yaşanmasında önemli bir paya sahip olan CHP Önceki Dönem Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in de aralarında bulunduğu 4 isim bir ile iki yıl arasında partiden ihraç edildi.

Tolga Varlıker’e yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre geçtiğimiz hafta disiplin kuruluna gerekli savunmanın yapıldığı, bu süreçte henüz kendilerine ihraç ile ilgili tebligat ulaşmadığı, ulaştıktan sonra gereken adımların atılacağı öğrenildi. Öte yandan karar gereğince Tolga Varlıker, Mehmet Emek ve Salih Gündoğdu 2 yıl, Orhan Karaca ve Ünal Gündem de 1 yıl süre ile geçici olarak ihraç edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kol ağrısını hafife almayın!
Kol ağrısını hafife almayın!
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi