Çavuşuğlu sözünü tuttu

Çavuşuğlu sözünü tuttu

CHP İl Kongresi’nde adaylık konuşması sırasında örgüt olarak Kızılay’a üye olacaklarını belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu sözünü tuttu.

27 Şubat 2020 - 14:27
Reklam

Geçtiğimiz 16 Şubat Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi Denizli 37. Olağan İl Kongresi’nde aday olan Bülent Nuri Çavuşoğlu, kazandıkları takdirde örgüt olarak Kızılay’a üye olacaklarını adaylık konuşmasında belirtmişti. Bugün ise bu sözünü tuttu ve CHP Denizli İl ve ilçe örgütlerinden oluşan kalabalık grup Kızılay önünde toplandı ve Kızılay’a üye oldu.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediyesi Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, CHP geçmiş dönem Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda üye katılım sağladı.

“Tarihler boyunca birçok felaketi yaşamış bir neslin evlatlarıyız. Bütün bu süreçler içerisinde yardım vazgeçilmez unsurlardan biridir” diyen CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti:


“Bütün tarihimizde ve hikayelerimizde hep bir başkasına el uzatmak, bir başkasının elini tutmak, birilerine yardımcı olmak hayat ve yaşam biçimimiz. Bu yaşam biçimi içerisinde yıllar öncesinden bu yana en önemli yerlerinden birini de Kızılay işgal etmekte. Deprem, sel ve her türlü doğal afette her defasında elini uzatan kurum ve kuruluşların başında Kızılay gelmektedir. Bu kadar önemli görevi yürüten kuruluşun siyasi kavram ve kargaşalardan uzak olması ve amacına hizmet eden doğru ellere teslim edilmesi gerekiyor. Fakat bu günlere geldiğimizde maalesef görevi yardım etmek olan kuruluş, yardımların dağıtımını paylaşma unsurunda problemler yaşamakta. Bugün o kuruma sahip çıkma günü. Kızılay’ın doğru olmadığı ile ilgili birçok iddia ile karşı karşıyayız. Bugün Kızılay’ın genel başkanlığı görevinde bulunan Kerem Kılak isimli şahıs, 7 tane kurulan şirketin ortağı olmuş ve her ortaklıktan kaynaklı pay alınmakta. İşte bugün burada buna dur demeye, bunun adımını Denizli’den atmaya geldik.

Hepinizin bildiği bir şey var ki fakir fukaraya, zorda kalana, darda kalana yardım etmek için kurulmuş olan bu kuruluş, 8 milyon lirasını bir vakfa aktarmıştır. Bütün bu sürecin içerisinde artık bizler elini taşın altına koyması gerekenleriz. Tribünde seyirci olma dönemi sona ermiştir. Cumhuriyet sevdalıları, gelin hep birlikte Kızılay’a sahip çıkalım. Bir hafta boyunca üye kampanyamız devam edecek”.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x