Cami cemaati, tedbir alınmasını istiyor

Cami cemaati, tedbir alınmasını istiyor

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte cami cemaati yetkililere seslenerek cami avlularının üstünün çadır ya da tente ile kapatılmasını, diğer türlü yağmur nedeniyle namaz kılacak yer bulamayacaklarını söyledi.   

18 Eylül 2020 - 14:30

Pandemi sürecinde cami içindeki cemaat sayısının belirli kıstaslar çerçevesinde yarı yarıya indirilmesinin ardından caminin avlusunda namaz kılan cemaat, kış aylarının yaklaşması ile birlikte avluların tente ya da çadırla kapatılmasını talep ediyor. Özellikle Cuma namazlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle yağmurlar başlamadan şimdiden önlem alınmasını isteyen cemaat, başta belediyelerden ve diğer yetkililerden bir an önce çalışma yapılmasını bekliyor.

TALEPTE BULUNDULAR

Namaz kılmak için daha çok gölge alanları tercih eden cemaat, yağmurlar başlayınca namaz kılacak alan kalmayacağını ifade ederek şu görüşü paylaştılar: “Pandemi sürecinde uzun süre camilerden uzak kaldık. Kısıtlı imkanlarla vakit ve Cuma namazları için camiye geliyoruz. İlerleyen günlerde kış aylarının yaklaşması ile birlikte yağmur ve diğer etkenlerden dolayı namaz kılacak cemaat yer bulmakta sıkıntı yaşayacak. Bunun önüne geçmek amacıyla camilerin avlusu çadır ya da tente ile çevrilirse Cuma namazları ve diğer vakit namazlarında sorun yaşanmaz”  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizlili İş İnsanının Acı Günü
Denizlili İş İnsanının Acı Günü
Biletler bugün satışa çıkıyor
Biletler bugün satışa çıkıyor