Buldan pazarı, kontrollü olarak açıldı

Buldan pazarı, kontrollü olarak açıldı

Korona virüsü tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan Buldan pazarı kontrollü olarak yeniden açılıyor. Her hafta Çarşamba günü öğleden sonra ve Perşembe hizmet veren pazaryerinde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiren Belediye Zabıta ekipleri tarafından, tezgâhların arası 2 metre olacak şekilde alanı yeniden düzenledi.

21 Mayıs 2020 - 12:50 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 13:26

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 2 Nisan’da geçici süreliğine kapatılan Buldan semt pazarı,  uzun bir aradan sonra açılıyor. Her hafta Çarşamba günü öğleden sonra ve Perşembe günü tam gün hizmet veren pazaryerini iki tezgahın arası en az 2 metre olacak şekilde yeniden düzenleyen Belediye Zabıta ekipleri,   esnafın ateş ölçümlerini gerçekleştirdi, Sağlık Bakanlığınca ön görülen kurallara uyulması, duyarlı davranılması konusunda uyardı.

TÜM ÖNLEMLERİ ALDIK

Pazaryerlerinin, korona virüsün bulaşma riskinin en yüksek olduğu yerlerin başında geldiği gerekçesiyle il genelinde kapatılan  semt pazarı olan Buldan Pazarı’nın  yarın (Perşembe) kontrollü olarak yeniden hizmete  gireceğini  söyleyen  Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  korona virüsü tehlikesinin hala geçmediğinin bilinciyle pazaryerinde gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi. Başkan Şevik, “Uzun süreden beri kapalı olan  Buldan Pazarı, İlçe Umumi Hıfzıssıhha kararıyla kontrollü olarak yeniden açılıyor.  Ekiplerimiz düzenli olarak pazaryerini dezenfekte edecek,  esnafın ateş ölçümlerini gerçekleştirecek, kuralları uyulup uyulmadığını denetleyecek. Pazaryeri, iki tezgahın arası 2 metre olacak şekilde yeniden düzenlendi. Ayrıca Perşembe günü gün boyu kontrollerimiz devam edecek” dedi.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılan Yenicekent Pazarı ise geçtiğimiz hafta hizmete girmişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor